Ateşin Çocukları İnisiyatifi Temmuz ayında birçok işyeri ve aracı ateşe verdi

0
120

Ateşin Çocukları İnsiyatifi yazılı bir açıklama ile Temmuz ayı bilançosunu duyurdu. Ateşin Çocukları “AKP-MHP terör partilerine intikam dolu bir ay yaşattık” dediği açıklamada Kürtlere ölümü dayatan AKP-MHP terörüne karşı Kürtlerde artık cevapsız kalmayacaktır vurgusu yaptı.

Açıklamada şunlar belirtildi:

“Temmuz ayı içerisinde Türkiye’nin birçok kentinde Akp-Mhp destekçilerine ait araç, fabrika, işyeri, tekne, tersane, otel ve mağazayı ateşler içerisinde bıraktık. Bizlere yaşam hakkı tanımayan AKP-MHP hükümetine ve destekçilerinin heryerde Kürtlere ölümü dayatan terörüne karşı Kürtlerde artık cevapsız kalmayacaktır. Başlattığımız ‘’Çöktürme Hamlesi’’ Kürt düşmanlarına yüzyıllık hesabı sorma ve intikam alma hamlesi olacaktır.”

Bilanço;

ARAÇ: 10
İŞYERİ: 4
FABRİKA: 1
GERİ DÖNÜŞÜM TESİSİ: 1
TEKNE-YAT: 31
RESTORAN: 2
PLAZA DEPOSU: 1
ÖZEL HASTANE:1
MİNİBÜS: 1
İŞ MAKİNASI:1
YAKIT TANKERİ:1
İMALATHANE: 2
OTEL: 1
ATÖLYE: 1
MAĞAZA: 1
DEPO: 2
DOĞALGAZ KUTUSU: 1
BİYOGAZ TESİSİ: 1
ASKERİ KIŞLA ALANI: 2
ZEYTİNLİK ALAN: 600 DÖNÜM S
SAMAN: 15350 BALYA +410 TON
BUĞDAY: 55000 DÖNÜM

Dün yazılı bir açıklama yapan Ateşin Çocukları İnisiyatifi, faşist Türklere karşı; ‘’ÇÖKTÜRME HAMLESİNİ’’ ilan ettiklerini duyurdu. Öfke ve intikam hareketimizi ateşler içinde kalan şehirler, kül ve dumanla kaplanmış gökyüzü, alevler içinde kalan dağ ve ovalarınızda göreceksiniz diyen Ateşin Çocukları İnisiyatifi tüm Kürtleri ve dostlarını güç vermeye, büyük coşkuyla eyleme geçerek hesap sormaya ve zaferi kazanarak yüzyıllık intikamı almaya çağırdı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here