Home Haberler PYD Zirgan saldırısına karşı garantör devletleri harekete geçmeye çağırdı

PYD Zirgan saldırısına karşı garantör devletleri harekete geçmeye çağırdı

0
183

Demokratik Birlik Partisi (PYD) Türk devletinin Zirgan’a yönelik saldırısını kınayarak garantör devletleri sorumluluklarını yerine getirme çağrısında bulundu.

Türk devletinin saldırıları sonucunda Zirgan’da iki sivilin katledilmesinin ardından bir açıklama yapan PYD Genel Meclisi olayı bir terör saldırısı olarak nitelendirerek garantör devletleri harekete geçmeye çağırdı.

Açıklamada Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye’ye yönelik düşmanca eylemlerini sürdürdüğü kaydedilerek iki kişinin şehit düştüğü ve çok sayıda kişinin yaralandığı saldırıya uluslararası toplumun sessizliği kınandı.

“Bu tür saldırıların amacı bölgenin istikrarını ve güvenliğini bozmanın yanı sıra barış içinde yaşayan halkları da hedef almaktır” denilen açıklamada uluslararası topluma şu çağrıda bulunuldu: “Türk devletinin sivillere dönük saldırılarını kınıyor, garantör güçlere bu tehlikeli gelişmeler karşısındaki sorumluluğunu yerine getirme çağrısı yapıyoruz. Öte yandan uluslararası topluma Türk devletinin Kuzey ve Doğu Suriye halkına dönük işledi suçları derhal durdurması çağrısı yapıyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here