YPJ: Komutan Sosin, Rojava özgürlük hamlelerinin hepsinde Kürt kadının direniş ruhu ile yer aldı

0
108

YPJ Komutanlığı Türk devletinin dün Til Temir Askeri Meclisi’nin bir merkezine gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Saldırı sonucu YPJ ve QSD Askeri Meclis üyesi Komutan Sosin Birhat ve 3 arkadaşının şehit olduğunu belirten YPJ Komutanlığı, açıklamasında şunları belirtti: “Türk devleti dün tekrar namertçe saldırdı. Demokratik ulusu inşa edip Rojava devrimine emek veren yoldaşlarımız Sosin, Egid, Rubar ve Seyfullah saldırı şehit oldu. Şehitlerimiz cesaretli duruşlarıyla özgürlük uğruna canlarını feda etti.

Sosin yoldaş Efrîn’de yurtsever bir ailede büyüdü. Çocukluğundan şehit düştüğü ana kadar işgale karşı direndi. Rojava devriminin ilk yıllarında saflardaki yerini aldı. Komutan Sosin Rojava özgürlük hamlelerinin hepsinde Kürt kadının direniş ruhu ile yer aldı. Her anını mücadeleyle geçirdi. DAİŞ karşısında büyük fedakarlıkla halklar için mücadele etti.”

YPJ açıklamasının sonunda Komutan Sosin Birhat’ın anılarına sahip çıkacaklarını ve Rojava devrimini koruyacaklarına dair söz verdi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here