HRE, 9 çete üyesini öldürdü, 12 çete üyesi yaralandı

0
206

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), 17-23 Ağustos tarihleri arasında işgalci Türk devleti ve çetelerine dönük gerçekleştirdiği eylemlerde 9 çete üyesinin öldürüldüğünü, 12 çete üyesinin ise yaralandığını, duyurdu.

Efrîn Kurtuluş Güçleri (HRE), 17-23 Ağustos tarihleri arasında işgalci Türk devleti ve çetelerine dönük gerçekleştirdiği eylemlerin bilançosunu açıkladı.

HRE açıklamasında şunları kaydetti:

“Güçlerimiz, 17-23 Ağustos tarihleri arasında işgalci Türk devleti ve çetelerine yönelik etkili eylemler gerçekleştirmiştir.

17 Ağustos’ta Cinderês ilçesine bağlı Qurbê köyünde Şehit Avesta timi tarafından bir sabotaj eylemi gerçekleştirildi. Eylemde aralarında Ebu Docana adlı çetebaşının da olduğu 3 çete öldürüldü.

21 Ağustos’ta Efrîn’in Eşrefiye Mahallesi’nde gerçekleştirilen sabotaj eyleminde bir çete öldürülürken 2 çete de yaralandı.

22-23 Ağustos’ta Ezaz’ın Keferxweş köyünde işgalci çetelere dönük 2 eylem gerçekleştirildi. 22 Ağustos’ta yapılan eylemde 2 çete öldürülürken 7 çete de yaralandı. 23 Ağustos’taki eylem de ise 3 çete öldürüldü, 3 çete de yaralandı. Aynı zamanda eylemde bir mevzi ve konteyner imha edildi.

Eylemlerde genel olarak; 9 çete öldürüldü, 12 çete yaralandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here