Jinên Tîrêjên Rojê’den eylemler

0
214

Jinên Tîrejen Rojê İnisiyatifi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Tüm dünyanın gözü önünde özgürlüğe sağlam ve koşar adımlarla ilerlediğimiz bu son süreçte bize öncülük eden ve kahramanlıklarıyla destan yazan Kürdistan’ın dört bir yanında işgale karşı direnen gerillalarımızı selamlıyoruz. Tecridi kırmak ve Önderliği fiziki özgürlüğüne kavuşturmak için direnen tüm zindan yoldaşlarımızı selamlıyoruz” denildi.

Açıklamada şu ifadelere de yer verildi:

“Biz de bu temelde bir kez daha sözümüzü yineliyoruz. Başta Önderlik ve beraberinde haklı davamızın tüm tutsakları özgürlüğe kavuşturana dek eylemlerimize gençlik ruhuyla devam edeceğimizi belirtiyoruz.

Faşist AKP-MHP iktidarına ve onlarla iş birliği içerisinde, Kürdistan’ın doğasını yağmalayan ve işgal etmeye kalkışan, annelerimizin, babalarımızın, çocuklarımızın tek bir tırnağına zarar veren herkesin hedefimizde olacağının altını çiziyoruz.
Bu temelde tüm gençliği bulunduğu alanlarda kendi imkanlarının yettiği kadarıyla kesintisiz eyleme davet ediyoruz. Önderliğin dediği gibi; genç başladık, genç bitireceğiz!”

FAŞİSTLERİN MEKANLARI YAKILDI

Jinên Tîrejen Rojê İnisiyatifi, son günlerde düzenlediği eylemleri de şöyle aktardı:
“1 Eylül – İstanbul-Beşikdüzü’nde Türk faşistlerine ait 5 lüks yat birimlerimiz tarafından ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir.
1 Eylül – İstanbul-Şile’de ülkü ocaklarına ait 3 katlı bir bina birimlerimizin öfkesine yenik düşüp ateşe verilip bina tamamıyla kullanılamaz hale getirilmiştir. Ayrıca bu tecavüzcü barbarlara ait 4 lüks araç da ateşe verilip imha edildi.
2 Eylül – Düzce-Kaynaşlı ilçesinde barbarlara ait kimya fabrikası birimlerimizce ateşe verilip kullanılamaz hale getirilmiştir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here