Werxelê Direnişçileri’nin müdahalesiyle geri çekildiler

0
120

HPG-BİM gerilla direnişi ve düşman saldırılarına ilişkin yazılı açıklamada bulundu.

Yazılı bir açıklama yapan HPG-BİM, Avaşin, Garê, Zap ve Metina’daki son gelişmeleri paylaştı.

AVAŞİN

Açıklama şöyle:

Avaşîn bölgesine bağlı Werxelê Direniş Alanı’nda;

– 4 Eylül günü 19:30 – 21:10 saatleri arasında ve 5 Eylül günü saat 07:00’da işgalci TC ordusu, Werxelê Direniş Alanı’nı 17 kez patlayıcılar ve zehirli gazlar ile bombalamıştır. Gerçekleştirilen yoğun bombardımanlardan sonra Direniş Alanı’na doğru ilerlemek isteyen işgalciler, Werxelê Direnişçileri’nin müdahalesiyle sonuçsuz bir şekilde geri çekilmişlerdir.

Direniş Alanları üzerinde yoğun Dron ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir.

GARÊ

4 Eylül günü 09:30 – 10:00 saatleri arasında Garê alanında bulunan Gûzê köyü ve Kafya alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.

–  4 Eylül günü 23:20 – 01:30 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Mervanos, Tabûra Ereba, Girê Spî, Gîrê Sor ve Girê Silêman alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır.

ZAP

– 4 Eylül günü 09:30 – 19:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Çemço ve Gûndê Rênçbiraxa alanları sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüsler ile bombalanmıştır.

METİNA

– 4 Eylül günü akşam saatlerinde Metîna bölgesinde bulunan Girê Zendûra yamaçları ile Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Hirorê köyü çevresi sınır hattında bulunan karakollardan atılan obüs ve havanlar ile bombalanmıştır.

HAVA SALDIRISI

– 5 Eylül günü saat 08:30’da Zap bölgesine bağlı Çiyayê Reş alanı savaş uçakları ile bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz