HPG: Werxelê’de güçlerimizin tarihi direnişi devam etmektedir

0
198

HPG-BİM, Avaşin bölgesindeki direniş ile Türk devletinin hava saldırılarına ilişkin yeni bilgileri paylaştı.

Yazılı açıklamada, Werxelê alanının 18 kez patlayıcılar ve zehirli gazlarla bombalandığı belirtildi.

Açıklama şöyle:

“Avaşîn bölgesine bağlı Werxelê Direniş Alanı’nda;

– 5 Eylül günü 19:30 – 21:00 saatleri arasında ve 6 Eylül günü 07:30  – 19:45 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Werxelê Direniş Alanı’nı 18 kez patlayıcılar ve zehirli gazlar ile bombalamıştır.

Bombardımanların ardından Direniş Alanı’na doğru ilerlemek isteyen işgalciler, Werxelê Direnişçileri’nin müdahalesiyle sonuçsuz bir şekilde geri çekilmişlerdir. İşgalci TC ordusu, bugün sabah saatlerinden itibaren Werxelê Direniş Alanı’nı zehirli gazlar ile bombalamaya devam etmektedir.

Direniş Alanları üzerinde yoğun Dron ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir.

6 Eylül günü saat 11:30 – 13:00 saatleri arasında Heftanîn alanında bulunan Banîkê ve Minînê köylerinin çevresi obüs ve havanlar ile bombalanmıştır.

– 6 Eylül günü 22:30 – 00:00 saatleri arasında Metîna bölgesine bağlı Qaşûra hattında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı gün Amediye ilçesinin Kanî Masî nahiyesine bağlı Dêşîşê ve Serarûköylerinin çevresi ile Kela Qûmriyê, Koordîne alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

– 6 Eylül günü 22:30 – 00:00 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Mervanos, Tabûra Ereba, Girê Spî, Gîrê Sor ve Girê Silêman alanlarında helikopter hareketliliği yaşanmıştır. Aynı saatlerde Geliyê Basya alanı saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here