Gürdeğir ailesinden 3 kişi darp edilerek gözaltına alındı

0
169

Gözaltında işkenceye maruz kalan Sonuç Gürdeğir’in akrabalarının evine ikinci kez baskın düzenlendi ve 3 kişi darp edilerek gözaltına alındı.

Bingöl merkeze bağlı Kadîmadrak (Kerpiksuyu) köyünde yaşayan Ahmet Gürdeğir (34), Hatun Gürdeğir (65) ve Ertan Gürdeğir’in (45) evlerine sabah saatlerinde asker ve polisler tarafından baskın düzenlendi. Baskın sırasında evlerin kapıları kırıldığı ve tüm eşyaların dağıtıldığı belirtildi. Baskınlarda Ahmet Gürdeğir, Bermal Gürdeğir (18) ve Azad Gürdeğir’in (18) gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltı gerekçeleri öğrenilemeyen 3 kişi Bingöl Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Evlerine baskın yapılan Hatun Gürdeğir’in kızı Ayfer Gürdeğir, gözaltına alınan Azad Gürdeğir’in 5 polis tarafından fiziksel saldırıya uğradığını aktardı. Gürdeğir, “Yeğenimi dövdükten sonra ters kelepçeleyerek yere yatırdılar. Ahmet Gürdeğir de polisin şiddetine maruz kaldı. Evde bizlere hakaret edip, küfür ettiler. Evde yaptıkları aramalarda bazı fotoğraflara ve kitaplara el koydular” dedi.  Polislerce evlerinin yaklaşık 3 saat boyunca arandığı belirten Gürdeğir, “Yaklaşık iki hafta önce yine evimiz polislerce basıldı. Bizlere zülüm ediyorlar. Baskınlar sırasında sürekli hakarete ve şiddete maruz kalıyoruz. Bu hukuksuzluklar karşısında yetkili mercilere şikayette bulunacağız” diye konuştu.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here