Şenyaşar ailesinin nöbetine polis saldırdı

0
188

Adalet Nöbeti’nin 200’üncü günü nedeniyle avukatlarla açıklama yapacak Şenyaşar ailesinin açtığı pankart ve fotoğraflara polis el koydu.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu kaybeden Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti 200’üncü gününde.

Nöbetin 200’üncü günü nedeniyle 200 avukatın katılacağı açıklama öncesi aile, “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alana, saldırı zamanına ait ve nöbet süresince çekilen fotoğraflar ve pankart yerleştirildi.

Alana müdahale eden polis, Esvet ve oğulları Adil ile Celal Şenyaşar’ın fotoğraflarının olduğu, “14.06.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok. Üstünlerin hukuku son bulsun. Şenyaşar ailesi için adalet” pankarta ve fotoğraflara el koymak istedi. Pankart ve fotoğraflara el koyan polis, resimlerle insanların galeyana getirilmek istendiğini iddia etti.

POLİS: DEVLET BURADA

Bu sırada Emine Şenyaşar ile polisler arasında gerginlik yaşandı. Anne Şenyaşar’ın “Devletin adaleti yok” söylemine, bir polis memuru “Devlet burada” diye cevap verdi. Bu sırada polis ile avukatlar arasından da gerginlik yaşandı. Polisler daha sonra el koydukları fotoğraf ve pankartı adliyeye götürdü.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here