Şehba’da şehitler için taziye çadırı açıldı

0
140

Efrîn Bölgesi Şehit Aileleri Meclisi, Şehba Kantonu’na bağlı Til Qerah beldesinde Şehit Mihemed İsmail, Şehit Şükrü Serhed, Şehit Sait Üçlü ve Şehit İrfan Güler için taziye çadırı açtı.

Şehit Aileleri Meclisi üyesi Mihemed İsmail Çağın Direnişi’nin ikinci aşamasında şehit düştü, Şehit Şükrü Serhed 17 Eylül’de Türk devleti istihbaratının saldırısı sonucunda şehit düştü. Şehit Sait Üçlü 29 Mart, Şehit İrfan Güler ise 14 Mart’ta geçirdikleri hastalık nedeniyle şehit düştü.

Taziye çadırına Çağın Direnişi’nde şehit düşenlerin, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan ve 4 şehidin fotoğrafları asıldı.

Törende konuşan Şehit Aileleri Meclisi Yöneticisi Hesen Birko, şehit ailelerine ve Efrînlilere başsağlığı diledi.

Hesen Birko, “KDP’yi gerilla ve Kürt halkına karşı kullanan düşmanın siyasetinin amacı Kürt halkını yok etmektir” dedi.

Kongreya Star yöneticilerinden Emina Dinkili, KDP’nin Başûrê Kurdistan’a ve ENKS’nin Efrîn’e dönük politikalarını kınayarak, her ikisinin de Türk devletinin elinde bir araç haline geldiğini vurguladı.

Emina Dinkili, uluslararası kamuoyunun Türk devletinin gerillalara karşı kimyasal silah kullanmasına ve Efrîn halkına dönük işlediği suçlarına karşı sessizliğini kınadı.

Til Rifet İlçe Meclisi Eşbaşkanı Mihemed Henan, Efrînlilerin işgalci Türk devleti ve çetelerine karşı direnişlerini sürdüreceklerini aktardı.

Daha sonra Şehit Mihemed İsmail kimlik bilgilerinin olduğu belge KPC-Demokratik üyesi Avdar Ebdo tarafından okunup ailesine teslim edildi.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here