Werxelê Direnişçileri: Her saldırıda bir bıçak gibi bileniyoruz

0
237

Türk devletinin işgal etmek için dört aydan fazladır kesintisiz bir şekilde bombaladığı; kimyasal gazlar dahil hiçbir yöntemden kaçınmadığı Avaşîn’in Werxelê Alanı’ndaki gerillalar, büyük bir direniş göstererek geçit vermiyor. Türk ordusunun yoğun bombardıman ardından her ilerleme girişimini akamete uğratan gerillalar, etkili eylemlerle de geri çekilmesini sağlıyor.

Werxelê Direniş Alanları’ndaki gerillalar, 10 Eylül’de telsizle tüm Kürdistan halkına, demokratik insanlığa ve yoldaşlarına seslendi.

Werxelê direnişçilerinin mesajı şöyle:

“Dört ayını geride bırakan Avaşîn operasyonuna birçok yoldaşımız büyük bir fedakarlıkla katıldı, hayatlarını bedel vererek şehadete ulaştı. Bu yoldaşlarımızın yarattıkları değerler insanlığın meşalesi olacak ve her daim yaşamı aydınlatacaktır. Aynı zamanda yolumuza ışık olacaktır. Bu yoldaşlarımız şahsında tüm şehitlerimizi anıyoruz. Şehitlerimizin anılarına her zaman sahip çıkacağız.

HİÇBİR KURAL TANIMADAN SALDIRIYORLAR

Bugün düşmanın saldırıları karşısında direniş içinde olan, başta Rêber Apo’ya, tüm yoldaşlarımıza ve halkımıza selam ve sevgilerimizi gönderiyoruz. Türk devletinin Kürdistan’a dönük saldırıları bitmemiştir, bitmeyecektir ve hep devam edecektir. Tüm bu saldırılar artık sonlarının geldiğini göstermektedir. Bu gerçeği bildikleri için hiçbir kural tanımadan saldırıyorlar. Kaçtıkları bu gerçeklikten kurtulmak istiyorlar.

DİRENİŞ BAYRAĞINI OMUZLADIK

Biz de Amed’deki zindanda düşmana diz çöktüren Apocu kültürün direniş bayrağını dalgalandırma görevini omuzladık. Mazlum Doğan, Kemal Pir, Hayri Durmuş, Ali Çiçek ve Akif Yılmazların Apocu direniş çizgisi devam ettikçe, düşman her saldırdığında daha fazla yenilecektir.

KENDİMİZE İNANIYORUZ

Türk devleti zindanda vahşetin her türlüsünü uyguladı ama direniş bitmedi ve daha da büyüdü. Kürdistan’ın dört parçasına yayıldı. Kemal ve Hayrilerden Serhat ve Şerzanlara uzanan direniş, sadece işgalci Türk devletini değil, işbirlikçi ihanet çizgisini de tarihin çöp sepetine atacaktır. Bu konuda kendimize sonuna kadar inanıyoruz.

90 GÜNDÜR GAZ KULLANIYORLAR

Düşman her gün gazlar kullanıyor ve patlamalar gerçekleştiriyor. 4 aydır bu operasyon devam ediyor ve 90 gündür gaz kullanıyorlar, patlamalar yapıyorlar. Kullanılan gazların çoğunluğu kimyasal silahtır. Kullandıkları bu gazlar doğa ananın bize bahşettikleri ile etkisiz hale getiriliyor. 90 gündür bu gazları aralıksız olarak kullanıyorlar. Aynı şekilde tonlarca patlayıcı kullanıyorlar. Ama Zagrosların heybetli kayalıkları direndi ve bundan sonra da direnecektir. Hakeza savaş tünellerinin önüne gelerek saldırmak istediler ama buna karşın arkadaşlarımızın direnişi gelişti ve bir kademe geri çekildiler. Bu da olmayınca, savaş uçakları ve insansız uçaklarla saldırdılar. İnsanlıktan nasibini almamış olanlar her türden yöntemi kullandılar. Görülen o ki daha da kullanacaklar. Hiçbir kural ve ölçü tanımadan her tarzı uyguluyorlar.

ŞEREF VE ONURLARI KALMAMIŞ

Askerlik onurlu ve şerefli bir meslektir. Türk devleti onur ve şerefi ayaklar altına almıştır. Tarihten de biliyoruz ki; savaşın kural ve ölçüleri vardır. Her asker ‘onur ve şerefiyle yaşamak’ üzerine ant içer. Türk devletinde ve kölelerinde bu onur ve şeref kalmamıştır. Eğer insanlıktan birazcık da olsa nasiplenseydiler, böylesine ölçü ve kural tanımadan bu kadar saldırmazlardı. Werxelê Kalesi tüm saldırılara rağmen 90 gündür direniyor ve daha da direnecektir. Bu vahşi uygulamalarla hiçbir şeyi elde edemezler. Eğer bazı şeyler elde ederlerse de sadece bir yüz karası ve ayıplı gerçekleri olacaktır.

İNSANLIK DEĞERLERİNİN SAVUNUCULARIYIZ

Bu dönemde insanlık vicdanı karşısındaki yenilgilerini kamufle etmek için çabalıyorlar. Biz de Kürtlerin direniş çizgisinin başarısını bir kez daha tarihin sayfalarına yazıyoruz. Türk devleti pervasızca tüm değerlerimize saldırıyor. İnsanlık tarihinde görülmemiş şeyleri halkımıza reva görüyorlar. Bir taraftan Kürtlere saldırıyorlar, bir yandan da Kürtler ile kardeşlikten söz ediyorlar. Bu da onların ikiyüzlülüklerini gösteriyor. Her ne kadar ihanet çizgisi olsa da Kürdistan sömürgecilere karşı bir direniş kalesi olmuştur. Apocu kültür bu topraklara sürekli olarak iyi, güzel ve doğruları ekmiştir. Biz de insanlığın tüm değerlerinin savunucuları olarak, üzerinden bin yıllar da geçse Türk devletinin çirkef uygulamalarını unutmayacağız.

HER SALDIRIDA BİLENİYORUZ

Bu direniş bizlerde bin yılların kin ve öfkesine yol açıyor. Biz, bu kin ve öfkeyi Kürdistan’ın dört parçasına yayacağız. Kürdistan toprakları üzerindeki herkes bu gerçeği bilmelidir. Nefes alışımız bile onların sistemini bozmaktadır. Biz her saldırıda bir bıçak gibi bileniyoruz. En büyük değerimiz olan Rêber Apo’ya yönelik geliştirilen saldırıları hiçbir zaman unutmuyoruz, unutmayacağız. Türk devleti ve işbirlikçileri bilmedirler ki, bin yıl da geçse yaptıklarını unutmayacağız. Biz de diyoruz ki; bu direniş zamanla intikam ve saldırı hamlesine dönüşecektir!”

Werxelê Direnişçileri, mesajlarını “Bijî Rêber Apo!”, “Yaşasın Sömürgecilere Karşı Direniş!” ve “Yaşasın Werxelê Kalesi Direnişi!” sloganlarıyla tamamladı.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here