Avaşîn’de 4 işgalci cezalandırıldı

0
209

Yazılı bir açıklama yapan HPG-BİM, iki koldan koordineli olarak düzenlenen eylemin Kela Mamreşo alanında gerçekleştiğini belirtti. Açıklamada Türk devletinin gerilla alanlarına yönelik saldırılarına ilişkin de bilgi verildi.

HPG-BİM’in açıklaması şöyle:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi Çerçevesinde:

– 6 Ekim günü saat 13:30’da Avaşîn’e bağlı Kela Mamreşo alanında bulunan işgalcilere karşı, hareketli gerilla timlerimiz tarafından 2 koldan koordineli bir gerilla eylemi gerçekleştirilmiştir. Birinci eylem kolu; 2 mevziyi yakın mesafeden hedef alarak vurmuştur. Gerçekleştirilen bu eylemde 2 mevzi imha edilmiş ve mevzilerde bulunan en az 4 işgalci cezalandırılmıştır. İkinci eylem kolu; 1 mevzi ve mevzi çevresinde bulunan işgalcileri hedef alarak yakın mesafeden vurmuştur. Gerçekleştirilen bu eylemde 1 mevzi ve içinde bulunan mobesse kamera sistemi imha edilmiş, burada cezalandırılan işgalci sayısı ise netleştirilememiştir. Eylemin ardından işgalciler kayıplarını helikopterlerle alandan uzaklaştırmıştır.

En az 4 işgalcinin cezalandırıldığı, 3 mevzi ve 1 mobesse kamera sisteminin imha edildiği bu kapsamlı eylem, Girê Sor ve Mamreşo’da işgalci TC devletinin yasaklı kimyasal silah saldırıları sonucunda şehadete ulaşan yoldaşlarımızın intikamı için gerçekleştirilmiştir.

– 6 Ekim günü saat 08:30’da güçlerimiz tarafından, Colemêrg’in Çelê ilçesine bağlı Şikêr karakoluna yönelik bir eylem yapılmıştır. Gerçekleştirilen eylemin sonucunda 1 mobesse kamera sistemi imha edilmiştir.

2. 6 Ekim günü 23:50 – 00:20 saatleri arasında Avaşîn bölgesine bağlı Mamreşo alanında helikopter hareketliliği yaşanmıştır.

– 6 Ekim günü 08:30 – 09:30 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Çiyayê Reş alanı, işgalci TC ordusu tarafından ağır silahlar ile bombalanmıştır.

– 6 Ekim günü saat 13:50’de Avaşîn bölgesine bağlı Mamreşo alanı, işgalci TC ordusu tarafından obüs ve ağır silahlar ile bombalanmıştır.

– 7 Ekim günü 09:00 – 09:20 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Kunîşka ve Sîda alanları savaş uçakları tarafından bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here