YPS’den 9 Ekim açıklaması

0
159

YPS/YPS-JIN Koordinasyonu 9 Ekim Uluslararası komplonun yıldönümüne ilişkin yazılı açıklama yaptı. Komplonun bozguna uğratılmasının tek yolunun öz güç ve öz savunma olduğu vurgulanan açıklamada, başta gençler ve kadınları mücadeleyi büyütmeye çağırdı.

Açıklamada Halit Oral ve Aynur Artan şahsında “Güneşimizi Karartamazsınız” şehitleri anıldı.

Açıklama şu şekilde:

‘Komployu ABD hayata geçirdi’

“Tarihin en haksız, zalimane ve insanlık suçu olan 9 Ekim komplosunu küresel sermaye adına dönemin ABD yönetimi planlayarak hayata geçirmiştir. 22 yıldır da İmralı işkence ve tecrit sistemini ayakta tutarak uluslararası komployu dönem dönem güncelleyerek de devam ettiren esas güç ABD ve Avrupa Konseyi’dir. Dolayısı ile bugün de Kürt soykırımını yürürlükte tutmakta ve TC devletinin Kürt halkı üzerinde yürüttüğü bütün faşist, soykırımcı, saldırı ve katliamların suç ortaklığını yapmaktadır. Bu amaçla 9 Ekim 2019 tarihinde Serêkani ve Girê Sipî’ye saldırarak Rojava devrimini boğmayı hedeflemiştir. TC devletinin eli ile Ortadoğu halklarının özgürlük ve umut kaynağı olan Rojava devrimine saldırarak komplo tüm Kürdistan’a yayılarak güncellenmek istenmiştir. Aynı şekilde 9 Ekim 2020 tarihinde komplocu güçler TC, Irak ve KDP ortak bir mutabakat etrafında toplanarak Şengal ve Êzidî halkına karşı saldırı gerçekleştirmiştir. İşbirlikçi, ihanetçi KDP eliyle tüm Kürdistan’a yaymaya çalıştığı soykırımı Şengal’de gerçekleştirmek istemiştir.”

‘Komplo ve soykırım girişimleri boşa çıkarıldı’

Nasıl ki Kürt Halk Önderi eşi benzeri görülmemiş bir direniş ile, içerisinde 73 ülkenin yer aldığı, gardiyanlığını TC devletinin yaptığı lanetli 9 Ekim Komplo’sunu İmralı işkencehanesinde boşa çıkararak bunu 3. Doğuş’a dönüştürdüyse, Kürdistan halkları da Avrupa’dan Ortadoğu’ya oradan tüm Dünya’da sürekli bir direniş ile bu saldırılar şahsında soykırım girişimlerini boşa çıkarmasını bilmiştir.

Yine bu temelde TC komplocu güçlerin onayıyla Nisan 2021 tarihinden bu yana Kürt halkının kıblesi olan Kürdistan dağlarındaki direniş kalelerine yönelik işgal saldırıları başlatmıştır. Buna karşı gerilla tarihi rol ve misyonuna uygun, destansı, fadai bir direniş gerçekleştirerek bu saldırıları boşa çıkarmakta, çöktürme planlarını çöktürmektedir. Yine Çiyagerlerin, Zeryanların, Mehmet Tunçların, Xebatkarların, Sevelerin, Çekoların, Arjinlarin, bıraktığı direniş mirasını devralan binlerce Kürdistan genci de bugün Kürdistan şehirleri ve Türkiye metropollerinde bu komploya ve soykırım saldırılarına karşı direnmekte, faşizmin üstüne üstüne yürümektedir. Öz gücü ile bütün bunları başaran Kürt halkı ve savaşçıları yine öz gücü ile faşizmi parçalayacak, Kürdistan’ı özgürleştirecek ve Önderliğini fiziki özgürlüğüne kavuşturacaktır. Tüm bunların gerçekleşeceği günlerin arifesinde olduğumuzdan hiçbir kuşku ve şüphemiz yoktur. Öz gücümüz ile, “Güneşimizi Karartamazsınız” şehitleri ve 23 yıldır bu ruh ile direnerek şehit düşen tüm kahramanların hayal ve amaçlarını gerçekleştireceğimizin sözünü bir kez daha yineliyoruz.

‘Faşizm ancak öz savunma ve özgüç ile yıkılacak’

Faşizm ancak öz savunma, öz güç ve direniş ile yıkılacaktır. Bu çerçevede tarih, bu görev ve sorumluluklarımızı hatırlatarak bizlere özgür Kürdistan’da özgür geleceğin yol ve yöntemlerini göstermektedir. Bu temelde başta Kürt gençleri ve kadınları olmak üzere tüm Kürdistan halkını bulunduğu her alanda sürekli direnişe, faşizmin imha ve soykırım saldırılarına karşı intikam almaya ve İmralı tecrit ve işkence sistemini yıkmaya çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz