DGH Silopî’de işbirlikçilere yönelik eylem gerçekleştirdi

0
164

Yazılı bir açıklama yapan DGH Zarokên Taybet Ana İntikam Birimi Şirnex’in Silopî ilçesinde işgalci TC ile işbirliği yapan Haşim Özdemir ve oğlu Kerem Özdemir’in evine yönelik el yapımı bomba ile eylem gerçekleştirdiğini duyurdu.

DGH’nin açıklaması şu şekilde:

“Komploya karşı mücadelede öncülük yapan ‘Güneşimizi Karartamazsınız’ şehitlerini Halit Oral ve Aynur Artan şahsında minnet ve saygıyla anıyoruz. Rêber Apo’ya yönelik gerçekleştirilen komplo, sadece PKK ve Kürt halkına değil, tüm Ortadoğu halklarına yapılmıştır. Uluslararası komploda yer alan bütün komplocu devletleri büyük bir kin ve öfke ile kınıyoruz.

Şirnex’ın Sîlopî ilçesinde DGH Zarokên Taybet Ana İntikam Birimi olarak, faşist-işbirlikçi, ajanlığı kendilerine bir iş olarak mübah gören Haşim Özdemir ve oğlu Ekrem Özdemir’in evine yönelik el yapımı bomba ile uyarı eylemi gerçekleştirilmiştir. Haşim Özdemir faşist AKP-MHP yandaşlığını yapan, halk içinde bunun propagandasını yapan, Kürt Özgürlük Hareketini kötüleyen bunun anti propagandasını yapan durumları halk içinde bilinmektedir. Aynı zaman da AKP Gençlik Kolları üyesi olan Ekrem Özdemir ise faşist-işbirlikçi babası gibi pratikleri gelişmiştir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz