Gerillalar Metina ve Avaşîn’de işgalcileri ağır silahlarla vurdu

0
145

HPG/YJA Star gerillaları Metîna Ve Avaşîn’de işgalci Türk ordusuna yönelik ağır silahlarla eylemler gerçekleştirdi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

Cenga Xabur Devrimci Hamlesi Çerçevesinde Metîna bölgesinde;

13 Ekim günü saat 11:30’da Girê Azad’da bulunan işgalciler, güçlerimiz tarafından ağır silahlarla hedeflenerek vurulmuştur. Belirlenen hedeflerin isabetle vurulduğu bu eylemde cezalandırılan ve yaralanan işgalci sayısı tespit edilememiştir.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi Çerçevesinde Avaşîn bölgesinde;

13 Ekim günü saat 14:00’da Girê Silêman alanında bulunan işgalciler güçlerimiz tarafından ağır silahlarla vurulmuştur. Gerçekleştirilen eylem sonucunda belirlenen hedefler isabetle vurulmuştur.

14 Ekim günü 07:10 – 09:55 saatleri arasında Zap bölgesine bağlı Çemço ve Rençbiaxa köyü alanları ağır silahlarla bombalanmıştır.

13 Ekim günü 12:00 – 18:00 saatleri arasında Avaşîn bölgesinde bulunan Stûnê ve Zap bölgesine bağlı Werxelê alanı ağır silahlar ve savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.

13 Ekim günü 12:00 – 13:00 saatleri arasında Xakurkê bölgesine bağlı Lolan Suyu çevresi, Kendekola ve Sinînê alanları savaş uçakları tarafından bombalanmıştır.

METÎNA’DA AJANLIK FAALİYETİ

Türk devletine ajanlık yapan kişiler Metîna bölgesindeki güçlerimizin yerlerini tespit etmeye yönelik faaliyetler yürütmektedir. Söz konusu kötü niyetli ajanlarla sivil halkımızın birbirinden ayırt edilebilmesi için, bölgedeki halkımızın askeri güçlerimizin noktalarına fazla yaklaşmaması ve bu ajanlara karşı duyarlı olmaları çağrısında bulunuyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here