6 yıl önce katledilen Akıl’ın parçalanmış elbiseleri annesine verildi

0
170

Cizre’de sokağa çıkma yasaklarında katledilen Agit Akıl’ın annesine 6 yıl sonra yakılmış ve parçalanmış elbiseleri verildi. Duruma tepki gösteren anne Güler Akıl, “Adalet için bu elbiseleri Ankara’ya götüreceğim” dedi.

Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2015-2016 yıllarında ilan edilen sokağa çıkma yasaklarında 177’si bodrumda yakılarak olmak üzere 288 kişi yaşamını yitirdi. Katledilenlerden biri de 16 yaşındaki Agit Akıl. Akıl, yaşamını yitirdikten aylar sonra cenazesi ailesine verildi. Ancak Akıl ailesi, verilen cenazenin çocuklarına ait olduğunu halen kabullenmiş değil.

Sokağa çıkma yasağının üzerinden 6 yıl geçtikten sonra 11 Ocak’ta Şehit Murat Akançay Polis Karakolu tarafından Akıl’ın annesi Güler Akıl (45) aranarak, “Gelin emanetlerinizi alın” denildi. Bunun üzerine soluğu karakolda alan anne Akıl’a, parçalanmış, yakılmış bir kazak, pantolon, kemer ile çocuğunun cebinden çıkan 52 TL 75 kuruş verildi.

Anne Akıl, yaşananları asla kabul etmeyeceğini belirterek, adalet için çocuklarının elbiselerini Ankara’ya götüreceğini söyledi.

Kaynak: Mezopotamya Ajansı

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here