HBDH’den BİM Markete ait depoya sabotaj eylemi

0
129

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şervan Can Güder Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “23 Mart 2022 günü 20:00 sıralarında BİM Market’e ait Arnavutköy deposunu küle çevirdik. Eski Edirne asfaltı caddesinde bulunan BİM Markete ait depoya gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonrası büyük maddi hasar oluştu” denildi.

Açıklamada şunlar da kaydedildi:

“Newroz alanlarında Kürt halkının ve Türkiye emekçilerinin birlikte yaktığı özgürlük ateşi 1 Mayıs’a giderken sömürüyü hedef aldı. Migros, BİM, Yemeksepeti, inşaat işçileri ve onlarca işçi direnişi patronların sömürü düzenine karşı ayakta. Bu direnişlere karşı işçileri aşağılayan, polis saldırısına uğratan, onlara kölelik düzeni dayatan patronları uyarıyoruz. HBDH’ın hedefindesiniz. İşçilerin emeklerini sömürerek elde ettiğiniz servetinizi bir gecede küle çevireceğiz.

İşçilerin, emekçilerin kurtuluşu ezilen Kürt halkı ile birleşik mücadeleden geçmektedir. Daha dün milyonları bulan Kürt halkı Newroz meydanlarında sömürgeciliği nasıl paçavraya çevirdiyse, bugün işçiler, emekçiler birleşik mücadele ile sömürü iktidarını küle çevirebilir.

Milislerimiz bu eylemle Newroz ateşini daha da gürleştirmiştir. Birleşik baharımız yakındır. Birleşik baharımız işçileri sömüren patronlardan, zindanlarda devrimcileri ve Kürt halkının evlatlarını katleden devletten hesap sormaya devam edecektir. Faşizmin, sömürü sınıfı patronların ve sömürgeciliğin anladığı dil budur. Bu eylemimizle zindanda katledilen Şervan Can Güder’i, Newroz Şehitlerini ve Ulusal Kahramanlık Haftası Şehitlerini saygıyla anıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz