“Ciwan fedaiyê Rêber Apo ne!”

0
155

İstanbul’un Tuzla ilçesinde yurtsever gençlik “Amara’da Doğan Güneş İmralı’da Yükseliyor” yazılı pankart ile yürüyüş gerçekleştirdi. Havai fişekler patlatan yurtsever gençlik sık sık “Rojbûna Te Pîroz Be Ey Serok”, “Ciwan fedaiyê Rêber Apo ne!” sloganları attı.

Gençlik ayrıca yaptığı yazılı açıklamada şunlara dikkat çekti:

4 Nisan 1949 tarihi Kürt halkının, varlığının bile tartışılmadığı, soykırımla karşı karşıya olduğu bir sürecin günlerinden biriydi. Böyle bir günde dünyaya gelen önderliğimiz, varlık yokluk sorununun içinde doğmuştur. Önderliğimiz ile gelişip büyüyen halk gerçekliğimiz, örgütlenerek, direnerek ve savaşarak varlığını açığa çıkarmıştır.

Yeni bir 4 Nisan’ı bu bilinç ve iddia ile karşılayan biz Kürdistanlı gençler bir kez daha direniş meydanlarında en önde yerimizi tutarak halka dönük bütün saldırılara karşı savunmamızı yaparak, bu faşist, saldırganlara gereken cevabı vermeliyiz. Yurtsever gençlik olarak halkın elindeki bayrak, dilindeki slogan, yüreğindeki inanç olduğumuzu bilerek kahraman bir halkın gençleri ve genç kadınları olarak görevlerimizin bilinciyle mücadele etmeliyiz.

Serhıldanlarda en önde safda yer alarak irademizi, eylem gücümüzle ortaya koyarak sonuç alıncaya kadar mücadeleyi büyütmeliyiz. Bu kararlılıkla “Özgür Önderlikle Özgür Kürdistan’a” diyerek çalışmalarımıza devam edeceğiz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here