HBDH milislerinden Esenyurt’ta 4 Nisan vesilesiyle eylem

0
123

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Sorxwin Ciwana Munzur Milisleri, Esenyurt’ta eylem yaparak, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü selamladı.

Eyleme ilişkin yapılan yazılı açıklama şöyle:

“4 Nisan 2022 Pazartesi günü 21:00 sıralarında İstanbul Esenyurt’ta işlek bir caddeyi trafiğe kapatan Sorxwin Ciwana Munzur Milisleri, havai fişek ve molotof kokteyli ile eylem gerçekleştirdi. Milislerimiz eylemlerinin ardından üslenme alanlarına ulaşmışlardır.

Kürt Halk Önderi Öcalan’ın doğuş yılını kendi doğuş yılı ilan eden Kürt halkının mücadelesini ve iradesini selamlıyoruz. 4 Nisan günü dünyanın her yerinde kutlamalar yapan, sömürgeci devletin yasaklarına karşı Amara’ya akan halkların doğuşunu kutluyoruz.

Eylemimiz 11 Nisan günü ölümsüzleşen Sorxwin Ciwana Munzur’un (Özgür Kaya) kararlılığından gücünü almıştır. Onun günlüklerindeki son sözlerinden biri ‘Bu can hücrelerine dek Önderliğine, şehitlere ve mahsun halkımıza adanmıştır bir defa’ olmuştur. Bu irade 50. yılında zaferi taçlandıracaktır.”HBDH milisleri, Esenyurt’ta 4 Nisan vesilesiyle eylem

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here