PKK: Gemlik Yürüyüşü’ne katılan herkesi selamlıyoruz

0
125

PKK Yürütme Komitesi yaptığı açıklamada Gemlik’te yürüyüş gerçekleştiren herkesi selamladı. Yazılı açıklamada şunlar yer aldı:

”Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü için her türlü zorluğu ve tehlikeyi göğüsleyerek Gemlik yollarına düşen herkesi, dört parça Kürdistan’da, Avrupa’da ve dünyanın dört bir yanında sokakları ve meydanları doldurarak Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü haykıran yurtsever halkımızı ve demokratik dostlarımızı selamlıyor, üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz.”

“Kürdistan Özgürlük Hareketi ve Kürt halkı olarak yeni bir Fedailik Ayını yaşıyoruz. Haziran ayı bizim fedailik ayımız oluyor. Önder Apo’ya yöneltilen saldırı karşısında kendini intikam yemini yapan Zilan’ların ayı, Sema ve Gulan’ların ayı. Başûrê Kurdistan halkımızın yiğit evladı, önder militanı, Kürt yurtseverliğinin ve birliğinin sembolü Şehit Helmet’lerin (Diyar Xerip) ayı. Apocu çizgide başaran fedai devrimci militanlığın gerçekleşme ayı. Bu temelde tüm yoldaşların ve halkımızın Fedailik Ayını kutluyor, Zilan ve Helmet yoldaşlar şahsında tüm kahraman şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.

Bu Haziran’da da Hareket ve halk olarak Zilan’ların, Sema’ların, Gulan’ların ve Helmet’lerin fedai çizgisinde kahramanca mücadele yürütüyoruz. Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü hedefleyen Dem Dema Azadiyêye hamlemizi her alanda ve zafer çizgisinde geliştiriyoruz. Kahraman gerilla güçlerimiz Zap, Avaşin ve Metina başta olmak üzere Kürdistan ve Türkiye’nin her alanında AKP-MHP faşizmine kahredici darbeler vurarak bu kutsal özgürlük direnişine öncülük ediyor. Kadınlar ve gençler öncülüğünde yurtsever halkımız ve demokratik dostlarımız dört parça Kürdistan’da ve dünyanın dört bir yanında AKP-MHP faşizmini protesto eden eylemler yapıyor.

Çok açık ki Zap, Avaşin ve Metina’daki gerilla direnişi karşısında ağır darbeler yiyerek tüm planları bozulan AKP-MHP faşizmi, çöküşünü engelleyebilmek için yeni oyunlar tezgahlamaya ve herkesten yardım dilenmeye çalışıyor. Bir yandan gerillaya karşı kimyasal silahlar kullanarak savaş suçu işlerken, diğer yandan da halka ve demokratik siyaset güçlerine saldırıyor. Bunlar da yetmeyince NATO’dan ve Rusya’dan daha fazla yardım dilenerek Kuzey-Doğu Suriye’ye işgal saldırısı yürütmenin fırsatını arıyor. İktidar ömrünü uzatabilmek için Zap’ta sonuç alamamış olacak ki, kendisine ucuz zafer kazandıracak yeni saldırılar peşinde koşuyor.

ZAP VE TÜM KÜRDİSTAN AKP-MHP İÇİN MEZAR HALİNE GELMİŞTİR

Fakat ne yaparsa yapsın, AKP-MHP faşizmi için kendini kurtarmanın ve ayakta kalmanın imkânı artık yoktur. AKP-MHP faşist-soykırımcı zihniyet ve siyaseti için Zap ve tüm Kürdistan gerçek bir mezar haline gelmiştir. Tarihi İmralı Direnişi öncülüğünde gelişen kahraman gerilla ve halk direnişimiz, Kürt düşmanı faşist-soykırımcı zihniyet ve siyaseti Kürdistan’a gömme sürecini başlatmıştır. Hiç kuşkusuz söz konusu bu büyük direniş kesintisiz sürecek ve AKP-MHP faşizmini darbelemeye devam ederek tüm insanlığı, DAİŞ ve El Kaide uzantısı bu AKP-MHP belasından kurtaracaktır.

Bunlar temelinde, Zilan çizgisinde fedaileşen ve özgürlük için kahramanca direnen kadın ve halk gerçeğimizi selamlıyoruz.

Kurojahro’da, Şikefta Birindara’da, Werxelê’de, Çiyayê Reş’te, Tepe Cudi’de ve Tepe Hakkari’de, Kürdistan’ın dört bir yanında AKP-MHP faşizmine öldürücü darbeler vurarak destanlar yazan HPG ve YJA-Star’ın tüm kahraman komutan ve savaşçılarını selamlıyor, başarılarını kutluyoruz. Her gün yeni ve daha büyük zaferler kazanacaklarına dair inancımızı belirtiyoruz. Zilan fedai çizgisinde savaşarak ölümsüzleşen tüm kahraman şehitlerimizi saygı, sevgi ve minnetle anıyoruz.

GEMLİK YOLARINA DÜŞEN HERKESİ SELAMLIYORUZ

Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü için her türlü zorluğu ve tehlikeyi göğüsleyerek Gemlik yollarına düşen herkesi, dört parça Kürdistan’da, Avrupa’da ve dünyanın dört bir yanında sokakları ve meydanları doldurarak Önder Apo’nun fiziki özgürlüğünü haykıran yurtsever halkımızı ve demokratik dostlarımızı selamlıyor, üstün başarı dileklerimizi ifade ediyoruz.

‘Werin Cenga Azadiyê’ diyerek seferberlik çağrısı yapan Komalên Ciwan’ın bu tarihi çağrısına katılıyor, bu temelde gerillaya koşan ve her alanda özgürlük direnişini geliştiren Kürt gençliğini ve devrim meşalesini elinden hiç düşürmeyen tüm enternasyonalist devrimci gençliği selamlıyoruz. Zafer, her zaman Apocu çizgide gözünü kırpmadan fedaileşen gençliğin olacaktır.

Kürt düşmanı, faşist-soykırımcı zihniyet ve siyasetin oyunlarını şimdiye kadar bozduk, bundan sonra da bozacağız. İşgalci ve soykırımcı saldırıları şimdiye kadar kırdık, bundan sonra da kıracağız. İşbirlikçilikten ve ihanetten şimdiye kadar hesap sorduk, bundan sonra da soracağız. Faşizm, sömürgecilik, işgal, soykırım, işbirlikçilik ve ihanet var oldukça tarihi özgürlük ve demokrasi mücadelemiz de var olacak ve her zaman zafer çizgisinde sürecektir. Kahraman gerilla güçlerimiz, tarihi hesap sorma ve adaleti uygulama görevini başarıyla yerine getirecektir. Gerilla öncülüğündeki halk direnişimiz, İmralı tecridini kırıp AKP-MHP faşizmini yıkarak mutlaka zafer kazanacaktır.

Bu temelde kahraman şehitlerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor; Zap, Avaşin ve Metina öncülüğündeki gerilla savaşımızın Kürdistan ve Türkiye’nin her alanında daha güçlü gelişeceğini belirtiyor; başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm halkımızı ve dostlarımızı İmralı tecridini kırma ve AKP-MHP faşizmini yıkma mücadelesini her alanda daha güçlü geliştirmeye çağırıyoruz!”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here