İntikam Birimi merkezi baz istasyonuna sabotaj eylemi düzenledi

0
130

14 Haziran 2022 tarihinde saat 00:30 sıralarında Wan’ın Artemêtan ilçesinin Şamranaltı mahallesinde merkezi baz istasyonuna yönelik yapılan sabotaj eylemini Şehit Serhad Giravî Mamreşo İntikam Birimi üstlendi.

İntikam Birimi yaptığı yazılı açıklamada eyleme ilişkin şunları belirtti:

“14 Haziran 2022 saat 00.30 sıralarında Wan Artemêt (Edremit) ilçesinin Eminpaşa (Şamranaltı) mahallesinde Edremit ilçesinin merkezi baz istasyonu güçlerimiz tarafından hedef alınmış ve kullanılamaz hale getirilmiştir. Baz istasyonu jeneratörü, direği, cihazları ve konteyner imha edilmiş ve en az 23 bin dolarlık maddi hasar meydana gelmiştir.

Eylemden sonra işgalci TC devletine bağlı çok sayıda itfaiye aracı ve zırhlı araçlarla polisler mahalleye girmiş, güçlerimizin müdahalesi ile faşist polislerin devriyesi engellenmiş ve güçlerimiz sağlam bir şekilde yerlerine ulaşmıştır.

Bizler Ş. Serhad Giravî Mamreşo İntikam Birimi olarak başta Zap, Metîna, Avaşîn olmak üzere tüm özgürlük savaşı verilen alanlarımızı selamlıyoruz. Serhad, Fırat, Çekdar, Delîla, Bahtiyar, Mizgîn ve nice kahraman şehitlerimizin intikamını alacağımızın sözünü yeniliyoruz. Her alanı direniş alanı yaparak tüm işbirlikçi-hain kurum, kuruluş ve kişileri hedef alacağımızı belirtiyoruz. Bijî Têkoşîna Azadiya Kurdistan, Bijî Rêber APO.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here