YPS JIN Misilleme Timi ana trafo hattını ateşe verdi

0
141

Yazılı bir açıklama yapan YPS JIN Şehid Ekin Wan Misilleme Timi Van’ın Başkale ilçesinde ana trafo hattını ateşe verdiğini duyurdu. Eylemin ‘devlet terörüne’ karşı gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklama şu şekilde:

”20 Haziran günü saat 14 sıralarında Van Başkale’nin kayyum atanan belediyesine ait AKP’li işbirlikçileri tarafından işletilen ana trafo hattı ateşe verilmiştir.

Bu eylem Van’ın başkale ilçesine bağlı Xaşkan köyündeki düşman terörüne karşı gerçekleştirilmiştir. Gerilla karşısında kırılan faşist TC devleti yaşadığı kırılmanın sonucu her yerde vahşi saldırılara başvurmaktadır. Artık tamamıyla güçten düşmüş olan TC, korku imparatorluğunu oluşturmaya çalışmaktadır. Sivil halkın üzerine şarjörler dolusu mermiyi yağdırması yaşadığı derin yenilginin somut örneğidir.  Fakat TC devleti şunu çok iyi bilmelidir ki, faşizm sadece Kürdistan dağlarında değil şehirler de de yerin yedi kat dibine gömülecektir. Kürt ve demokratik Türk halkı, kadını ve gençleri olarak bütün bu devlet terörü odaklarından tek tek hesap soracağız, sadece faşizmi Kürdistan’dan söküp atmakla yetinmeyecek Türkiye’yi de başlarına yıkacağız.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here