HBDH Milisleri 16 aracı imha etti

0
146

HBDH Çağlar Demiröz Milisleri, 16 Temmuz’da saat 17.00 sıralarında, İstanbul/Sancaktepe’de bulunan Galericiler Sitesi’nde 16 aracı tamamen imha ettiğini ve pek çok aracın da kullanılamaz hale geldiğini açıkladı.

HBDH Çağlar Demiröz Milisleri, gerçekleştirdikleri eyleme ilişkin açıklamasında şunları belirtti:

Bu eylemimizle, yoksulluğa ve açlığa mahkum edilmiş halklarımızı daha da çaresizliğe sürüklemek isteyen faşist AKP-MHP iktidarının destekçilerini hedefliyoruz. Faşist iktidarın eli-kolu olan, ona sonsuz destek, para ve çete aktaran yapıları, alanları bütün gücümüzle vuracağız. AKP-MHP faşist iktidarı insanları evsiz bırakan, aç bırakan, borç bataklığına sürükleyen bu tefeci-rantçı sistemin adıdır. Bu düzenden kurtuluş ancak topyekun sömürüyü ve ona bağlı yapıları devrimci eylemle yıkmaktan geçmektedir.

Dünyada olan herşeyi işçi ve emekçiler yaratıyor. Bu dünya emekçilerin hakkıdır. Bu dünya işçi sınıfının iktidarı için devrim ve sosyalizm mücadelesine ömrünü adayanların hakkıdır. Devrimcilerin ‘ölümsüzlük’ haberleriyle ağırlaşan günlerimiz, onların mücadele mirasları ile bizlere daha fazla savaşma azmi sağlamaktadır. Bu dünyadan Çağlar Demiröz yoldaşı uğurladık. Çağlar Demiröz yoldaş, enternasyonal bir devrimci olarak AKP-MHP faşizmine karşı her alanda ve cephede savaşarak onu yenmeyi hedefledi. Bizler HBDH Çağlar Demiröz Milisleri olarak onun mücadele azmini kendimize örnek alıyor ve birleşik devrimci savaşı büyüteceğimizin sözünü yineliyoruz!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here