HBDH Milisleri’nden İzmir’de bir kozmetik fabrikasına sabotaj eylemi

0
109

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Fırat Çaplık Milisleri İzmir Torbalı’da bir fabrikaya sabotaj eylemi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Açıklamada, “17 Eylül sabah saatlerinde, İzmir Torbalı’da Yazıbaşı Mahallesi’ndeki kozmetik fabrikasına özel bir teknik kullanarak düzenlediğimiz sabotaj sonucu fabrikada büyük bir yangın çıktı. Yangın tüm fabrikaya yayıldı, oradan baharat paketleme fabrikasına ve LPG tanklarının olduğu alana da sıçradı. Art arda patlamalar oldu. Fabrika bahçesindeki araçlar kullanılamaz hale geldi” denildi.

Açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı:

“Faşist devletin azgın saldırganlığı sınır tanımıyor. Topraklarına, doğaya, yaşama sahip çıkmak isteyen halklarımız, jandarmanın dipçiğiyle, gaz bombalarıyla engelleniyor. Gözaltılar ve tutuklama furyası ile sindirilmek isteniyor. Yaşamın her rengine düşman olan bu faşist düzen, sadece halklarımıza yönelik katliam yapmıyor. Tüm yaşayanlarıyla birlikte ormanlarımızı yok ediyor, doğayı öldürüyor.

Soysuz bakanın hedef göstermesi ve emir vermesiyle belediye çalışanlarının evleri basılıyor, gözaltına alınıyor, tutuklanıyor.

Zindanlarda hasta tutsaklar bilerek ve isteyerek ölüme sürükleniyor.

Faşizm, işçi ve emekçilere, yoksul halklarımıza karşı kıyasıya bir savaş yürütüyor.

Bunca baskı, bunca zorbalık, bunca saldırganlık, güçsüzlüğündendir. Bu faşist zorbalık düzeni ancak kanla, vahşetle, baskı ve zulümle ayakta kalabiliyor!

Halklarımıza yapılan bu zulme asla sessiz kalmadık, kalmayacağız! Halkların Birleşik Devrim Hareketi’nin neferleri olarak, kandan beslenen bu düzenin ekonomik, siyasi, askeri tüm kurumlarını, tüm dayanaklarını vurduk, vurmaya devam edeceğiz! İşçi ve emekçilere yaptıklarının hesabını mutlaka soracağız!

HBDH Fırat Çaplık Milisleri olarak Torbalı’da bir fabrikaya sabotaj eylemi gerçekleştirdik. 17 Eylül sabah saatlerinde, İzmir Torbalı’da, Yazıbaşı Mahallesi’ndeki kozmetik fabrikasına özel bir teknik kullanarak düzenlediğimiz sabotaj sonucu fabrikada büyük bir yangın çıktı. Yangın tüm fabrikaya yayıldı, oradan baharat paketleme fabrikasına ve LPG tanklarının olduğu alana da sıçradı. Art arda patlamalar oldu. Fabrika bahçesindeki araçlar kullanılamaz hale geldi.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here