HPG: İşgalciler 14 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla saldırdı

0
128

HPG, “İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 14 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlar, 28 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 1 işgalci cezalandırılmıştır. İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 14 kez yasaklı bomba ve kimyasal silahlar, 28 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez de obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır.

Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

17 Ekim 08:35 ve 14:00 saatlerinde Çemço Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla iki kez vurulmuş ve 1 işgalcinin cezalandırıldığı netleştirilmiştir.

17 Ekim akşam saatlerinde Saca Direniş Alanı’nı bombalamak isteyen saldırı helikopterleri hareketli timlerimizce vurulmuştur. Güçlerimizin müdahalesinin ardından helikopterler alandan uzaklaşmak zorunda kalmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

17 Ekim’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki Şehîd Yunus savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 11 kez bombalanmıştır.

17 Ekim’de Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki Şehîd Pîrdoğan savaş mevzileri ile Sîda Direniş Alanı’ndaki Şehîd Felat savaş mevzileri yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla 3 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

17 Ekim’de Çemço, Girê Hakkarî, Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 28 kez bombalanmıştır.

17 Ekim’de Çemço, Girê Hakkarî, Girê Cûdî, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanları obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

17 Ekim’de işgalci Türk ordusu Karker Direniş Alanı’ndaki savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.

17 Ekim’de işgalci Türk ordusunun Sîda bölgesinden Şehîd Adil Direniş Alanı’na doğru işgal amaçlı yol yapım çalışmaları devam etmiştir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here