YPS Misilleme timlerinden kimyasal saldırılara karşı eylem

0
110

YPS Şehit Diren Van Misilleme Timi, Türk devletinin kimyasal silah saldırısına karşı Amed’de eş zamanlı eylemler düzenledi.

YPS Şehit Diren Van Misilleme Timi, “31 Ekim’de saat 22.00 civarında Amed’in Bağlar ilçesinin Fatih Caddesi, Göçmenler Caddesi ve Seyrantepe’de eş zamanlı yol kesme eylemi gerçekleştirildi. Düşman zırhlı araçlar ile mahallelere müdahale etmeye çalıştı. Fakat sonuç alamadı. Misilleme timleri sağlam bir şekilde eylemlerini sonuçlandırdı. Bu eylemler kimyasal silah kullanımına karşı yapıldı” dedi.

‘GERİLLA KARŞISINDA HEZİMETE UĞRADILAR’

Açıklamada şunlar da kaydedildi:

AKP-MHP faşist rejimi gerillaya karşı yoğun teknik kullanmasına rağmen gerilla karşısında hezimete uğramış, bu başarısızlığının üstünü örtmek ve gerilla karşısında ufak da olsa bir kazanım elde etmek için savaş suçu olan kimyasal silahlar kullanmaya başlamıştır. Bu silahların kullanımı faşist rejimin gerilla karşısında güçsüzleştiğinin, yenildiğinin göstergesidir. Bu saldırılar karşısında mücadelesini onurlu bir şekilde yürüten, eylemleri ile düşmanı çaresiz kılan gerilla, Önder Apo’nun yarattığı ideolojisi çerçevesinde, şehitlerin intikâmını almakta, Kürtlerin ve halkların özgürlüğü için onurlu direnişini sürdürmektedir.

‘SESSİZ KALMAK SUÇTUR’

Kimyasal silahlarla şehit düşen ve görüntüleri kamuoyunda paylaşılan Şehit Baz ve Şehit Helbest karşısında başta Kürt ve Kürdistan halkının AKP-MHP faşist rejimi karşısında sessiz kalmaması, mücadele etmesi gerekmektedir. Bu mücadele faşist AKP-MHP’ye karşı eylemselliklerle yaşam bulmalıdır. AKP-MHP faşist rejimi kullandığı kimyasallarla savaş suçu işliyorsa, bu görüntüler karşısında sessiz kalmak vicdan, onur ve yaşam suçudur.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here