Kürdistan Özgürlük Gerillası 9 işgalci cezalandırdı, 2 mevzi ve 2 askeri çadır imha etti

0
100

HPG Basın İrtibat Merkezi, “İşgalci Türk ordusunun başlattığı işgal operasyonlarına karşı Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın görkemli direnişi devam etmektedir. Yeni dönem gerilla savaşı tarz ve taktiklerini hareketli timlerimiz öncülüğünde başarıyla pratikleştiren güçlerimiz, işgalcilere ağır darbeler vurmaya devam etmektedir.

Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda;

9 işgalci cezalandırılmış, 3 işgalci yaralanmıştır. Aynı zamanda 2 mevzi ve 2 askeri çadır imha edilmiştir. İşgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı onlarca kez obüs, tank, havan ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

17 Kasım saat 08:15’te Metîna’nın Tirwaniş alanına bağlı Girê Şehîd Elî’de bulunan işgalcilere yönelik hareketli timlerimizce sızma taktiğiyle bir eylem gerçekleştirilmiştir. Girê Sor’da işgal amaçlı yol yapım çalışmaları yapan bu işgalciler koordineli gerilla eylemiyle 2 koldan vurulmuştur. Birinci eylem kolu; yakın mesafeden el bombaları ve ferdi silahlarla 2 çadırı vurmuştur. Bu vuruşlarda 4 işgalci cezalandırılmış, 1’i rütbeli olmak üzere 2 işgalci yaralanmış ve 2 çadır imha edilmiştir. İkinci eylem kolu ise; içinde 4 işgalcinin bulunduğu 2 mevziyi etkili bir şekilde vurmuş, 4 işgalci cezalandırılmış ve 2 mevzi imha etmiştir. Güçlerimiz aynı zamanda arazideki işgalcileri de ferdi silahlarla vurmuş, 1 işgalci cezalandırılırken, 1 işgalci yaralanmıştır.

Hareketli timlerimiz öncülüğünde yüksek saldırı ruhu ve sonuç alıcı tarzla gerçekleştirilen bu eylemde 9 işgalci cezalandırılmış ve 3 işgalci yaralanmıştır. Aynı zamanda 2 mevzi ve 2 askeri çadır da imha edilmiştir.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

17 Kasım saat 15:10’da Çemço’ya bağlı Şehîd Adil Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

17 Kasım’da Girê FM, Girê Amediyê, Çemço ve Sîda Direniş Alanları obüs, tank, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

17 Kasım’da işgalciler Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Serxwebûn savaş mevzilerini kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here