PKK kültüründen ve ahlakından taviz vermeden bu savaş yürütülüyor

0
60

YJA Star gerillası Têkoşîn Feda, “Hiç kimse kültürümüze, dilimize, toprağımıza, kimliğimize ve paradigmamıza el uzatamaz” dedi.

YJA Star gerillası Têkoşîn Feda ve HPG gerillası Kendal Amed, PKK’nin kuruluş yıl dönümü vesilesiyle ANF’ye konuştular. Xakurkê, Zap, Avaşîn, Metîna ve diğer alanlarda büyük bir direniş ve mücadelenin sergilendiğini belirten YJA Star gerillası Têkoşîn Feda, “Bu savaş mevzilerinde gösterilen irade ve mücadele azmi, büyüdükçe büyüdü. Her yoldaşımız, Önder Apo’nun bir lokma bir hırka felsefesinden güç almaktadır. Her yoldaşımız, zafere ulaşmak için bu felsefeyi esas alıyor. PKK kültüründen ve ahlakından taviz vermeden bu savaş yürütülüyor. Önder Apo’nun ve şehitlerimizin bu davaya emeği  sayesinde savaşı kazanacağız” dedi.

AKP-MHP iktidarının, tüm imkanlarını seferber etmesine, ahlaktan yoksun her türlü yönteme başvurmasına rağmen yalan ve hileden de sakınmadığını kaydeden Feda, şunları söyledi: “Şu an sergilenen direniş ve mücadele, Önder Apo üzerindeki uygulanan tecride de cevaptır aslında. Önder Apo üzerinde tecride rağmen dünyanın dört yanında ideolojisi ve felsefesi yayılmış durumda. Hiç kimse kültürümüze, dilimize, toprağımıza, kimliğimize ve paradigmamıza el uzatamaz.”

BİZİM İÇİN ÖZE DÖNÜŞTÜR

HPG gerillası Kendal Amed ise PKK’nin kuruluş tarihinin, yeniden insanın köküne, özüne, diline, kültürüne dönüş tarihi olduğunu belirterek, “Önder Apo’nun çıkışı, büyük anlam ve değer taşımakta” dedi.

Türk ordusunun, devam eden savaşta NATO’nun tüm tekniğine rağmen gerillanın iradesi ve mücadele azmini aşamadığını kaydeden Amed, şunları dile getirdi: “Düşman ne kadar kimyasal silahlarla saldırsa da sonuç alamayacaktır. Sonunda bizler kazanacağız bu savaşı. Aslında en büyük, en güçlü mücadele ve direniş İmralı’da gösteriliyor. Biz bu savaşı zaferle taçlandıracağımıza inanıyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here