HSM: Fedai direniş zafere daha fazla yaklaştırdı

0
91

Halk Savunma Merkezi(HSM) Karargah Komutanlığı, “Partimiz PKK’nin 44’üncü kuruluş yıl dönümü, başta Önder Apo olmak üzere tüm yurtsever halkımıza, şehit ailelerimize, Partimizin değerli dostlarına, her yerde mücadele eden partili yoldaşlarımıza ve sempatizanlarına kutlu olsun” dedi.

“Partimizin ilk şehidi Haki Karer yoldaşın şehadeti temelinde kurulan PKK, yürüttüğü varlık ve özgürlük mücadelesinin 44 yılının her ayında ve her gününde şehitler vererek bir şehitler partisi haline gelmiştir” denilen HSM açıklamasında, “Şehitler hakikatinin ortaya çıkardığı büyük değerler, yüce ölçüler, yüksek maneviyat ve ölümsüz ruh her daim en doğru yolu gösteren şehitler çizgisi olarak somutlaşmıştır. Partimiz PKK, yarım asırlık mücadelesini aziz şehitlerimizin komutasında ve yol göstericiliğinde yürüterek bugünlere ulaşmıştır. PKK’de yaşanan her şehadet halkası şehadet zincirine eklenerek bitmeyen, tükenmeyen, kırılamayan, teslim alınamayan, kendini her daim yenileyen, sürekli büyüyen ve hep zafere doğru koşan bir gerçekliği ortaya çıkarmıştır. Bu hakikatleri canları ve kanları pahasına yaratan tüm aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyor, her daim şehitler çizgisinin takipçisi olacağımızı belirtiyoruz” denildi.

PKK BİRÇOK DEVRİMSEL GELİŞMEYİ AÇIĞA ÇIKARDI

HSM Karargah Komutanlığı açıklamasında şu hususlara yer verildi:

“Önder Apo öncülüğündeki Partimiz PKK, yarım asırlık nefes nefese bir varlık ve özgürlük mücadelesini tamamlarken resmi kuruluşunun 45. yılına girmektedir. PKK, yarım asırlık süreçte öylesine büyük gelişmeler açığa çıkarıp devrimler yaratmıştır ki, PKK’nin kendisi bir milat olmuş, Kurdistan ve bölgedeki tüm gelişmeler PKK öncesi ve sonrası diye adlandırılmıştır. Apocu ideolojiyi adım adım pratikleştiren PKK hareketi, Kurdistan’da birçok devrimsel gelişmeyi açığa çıkarmış, devrim içinde devrimler yaratmıştır. Her şeyden önce tüm dünyaya büyük ilham, umut ve özgürlük aşılayan Özgür Kadın gerçekliğini ortaya çıkarmış, Kurdistan kadınlarını özgür yaşamla tanıştırmıştır. Hiçe sayılan, kökü kurutulmak istenen mazlum Kürt halkını kimliğiyle buluşturmuş, bilinçlendirip örgütlemiş, ulusal direniş kararı vererek diriliş devrimini gerçekleştirerek varlığı ve özgürlüğü için savaşan halk gerçekliğini yaratmıştır. Tüm bu gelişmelerin ancak Apocu fedai bir militanlıkla yaratılabileceğini gören Önder Apo, herkesten önce, umudun adının dahi olmadığı bir ortamda fedaice yürüme kararı vermiş, hareketimizin sürekli en önde yürüyen ilk fedaisi olarak yenilmez Apocu fedai militan hakikatini yaratmıştır.

Bu esaslar ve diyalektik temelinde mücadele eden Partimiz PKK, büyük bir zihniyet, kültür, dil, üslup, inanç, maneviyat, özgür yaşam tarzı ve ölçülerini yaratarak Kurdistan’da en köklü toplumsal devrimi gerçekleştirmiştir. İdeolojilerin ve sosyalizmin çağının geçtiğinin vaaz edilerek ezilen halkların kapitalist moderniteye duçar edilmek istendiği bir dönemde, özgür yaşam ideolojisiyle mücadele etmenin ve zafere yürümenin en somut kanıtı olmuştur. PKK somutunda ortaya çıkan hakikatler; Kurdistan’da, Ortadoğu’da ve dünyada haklı ile haksızın, iyi ile kötünün, özgürlük ile köleliğin, demokrasi ile iktidarcılığın, güzel ile çirkinin, doğru ile yanlışın, fedailik ile teslimiyetin, özgür duruş ile ihanetin, yücelten ile düşürenin, sosyalizm ile kapitalizmin turnusol kağıdına dönüşmüştür. PKK mücadelesiyle gerçekler ortaya çıkmış, hakikatler bir bir görünür olup anlaşılmıştır. İnsanlık tarihinin tüm iyi, güzel, doğru ve özgür tercihli mirasını kendinde sentezleyen PKK, her mücadele yılında bir asra bedel gelişmeler yaratarak çağımızın en dinamik devrimci partisi olmuş ve ezilen halkların umut ışığı olmayı başarabilmiştir.

FEDAİ DİRENİŞ ZAFERE DAHA FAZLA YAKLAŞTIRDI

Bu başarıların tümü şehit yoldaşlarımızın Apocu ideolojiye yürekten inanarak Apocu tarz, tempo ve üslupla yürüttükleri fedaice mücadelenin eseridir. Kurdistan Özgürlük Gerillası, sömürgeci soykırımcı Türk devletinin Zap, Avaşîn ve Metîna’ya dönük geliştirdiği işgal saldırılarına karşı Partimizin 44. yılında da görkemli bir direniş geliştirmiş, şehitler çizgisini tereddütsüzce uygulama çabası vermiş ve fedailikte zirveleşmeyi yaşamıştır. Sara Tolhildan Goyî ve Rûken Zelal yoldaşlar şahsında zirveleşen Apocu fedai duruş, Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın Bakurê Kurdistan’dan Medya Savunma Alanları’na, dağlardan metropollere kadar sergilediği kahramanca direnişin çizgisini, tarzını, taktiğini, inancını, kararlılığını ve zafer iddiasını ortaya koymuştur. Kurdistan’daki hamlesel çıkış, fedaice direniş ve yüksek tempolu eylemsellik düşmanın tüm hesap ve planlarını boşa çıkarmış, faşist rejimi çöküşün eşiğine getirerek bizi zafere daha fazla yaklaştırmıştır.

Apocu yaşam tarzından ve şehitler çizgisinde yürümekten asla taviz vermeyen Kurdistan Halk Savunma Güçleri olarak, halkımızın varlık ve özgürlük mücadelesini mutlaka zafere taşıma kararlılığımız her zamankinden daha güçlüdür. Önder Apo’nun ve halkımızın özgürlüğüne tamamen kilitlenmiş ve bunun için her türlü bedeli vermeye hazır Apocu fedai neferler olarak, Apocu Önderliksel çıkışın 50’inci, Partimiz PKK’nin resmi kuruluşunun 45’inci yılına girerken daha yüksek çaba, performans ve başarı temposuyla tarihi görevlerimizin üzerine yürüyeceğimizi belirtiyoruz. Partimiz PKK’nin yeni yaşını bir kez daha tüm halkımıza ve yoldaşlarımıza kutluyor, yeni mücadele yılında üstün başarılar diliyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here