Çemço Direniş Alanı 24 saatte, 12 kez kimyasal silahlarla bombalandı

0
67

Yazılı bir açıklama yapan HPG-BİM, “İşgalci Türk ordusu Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzilerini sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar aralıksız bir şekilde 12 kez kimyasal silahlarla bombalamıştır. Aynı zamanda Direniş Alanları’nı; 8 kez savaş uçakları, onlarca kez de obüs, havan, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Açıklamada gerillanın gerçekleştirdiği eylemler ve işgalcilerin saldırırılarının ayrıntıları şöyle yer aldı:

1. Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde;        

– 7 Aralık saat 08:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce orta otomatik silahlarla vurularak darbelenmiştir.

– 7 Aralık sat 16:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

2. Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakurkê bölgesinde;

– 7 Aralık saat 17:00’da Girê Şehîd Şahan Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

3. İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

– 7 Aralık sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzileri 12 kez aralıksız bir şekilde kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

4. İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

– 7 Aralık’ta Garê’nin Deşta Kafya ve Avaşîn’in Geliyê Avaşîn alanları ile Girê Bihar ve Girê Cûdî Direniş Alanları savaş uçaklarıyla 8 kez bombalanmıştır.

– 7 Aralık’ta Çemço, Sîda, Girê FM, Girê Cûdî, Girê Amediyê, Girê Şehîd Hakî ve Girê Şehîd Kamuran Direniş Alanları obüs, havan, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz