Şehîd Botan savaş mevzileri 20 kez kimyasal silahlarla bombalandı

0
110

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklaması şöyle:

“Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda; 3 işgalci cezalandırılmıştır.

Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzileri sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar aralıksız bir şekilde 20 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır. Aynı zamanda işgalci Türk ordusu Direniş Alanları’nı; 5 kez savaş uçakları, onlarca kez de obüs, havan, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır.

Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

8 Aralık saat 14:30’da Çemço’ya bağlı Şehîd Adil Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

8 Aralık saat 16:00’da Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurularak darbelenmiştir.

Cenga Xabûrê Şehîd Savaş Maraş Devrimci Hamlesi çerçevesinde; 8 Aralık’ta Metîna’nın Girê Ortê alanında hareket halindeki işgalciler güçlerimizce denetim altına alındıktan sonra ferdi silahlarla vurulmuştur. Gerçekleştirilen bu eylemde 2 işgalci cezalandırılmıştır.

8 Aralık saat 10:00, 12:00 ve 14:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce ağır silahlarla 3 kez vurularak darbelenmiştir.

8 Aralık saat 14:50’de Girê Amediyê Direniş Alanı’nda ağaç kesen işgalcilere hareketli timlerimizce müdahale edilmiş, gerçekleştirilen müdahalenin ardından işgalciler bir kademe geri çekilmek zorunda kalmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

8 Ağustos sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar Çemço Direniş Alanı’ndaki Şehîd Botan savaş mevzileri aralıksız bir şekilde 20 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

8 Aralık’ta Garê’nin Deşta Kafya alanı ve Gundê Şkeftiyan arazisi, Metîna’nın Gundê Şêlazê arazisi savaş uçaklarıyla 5 kez bombalanmıştır.

8 Aralık’ta Sîda, Çemço, Girê Amediyê ve Girê Cûdî Direniş Alanı obüs, havan, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here