Gerilla güçleri direniş alanlarında 3 işgalci cezalandırdı

0
92

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Güçlerimizin gerçekleştirdiği eylemler sonucunda 3 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci Türk ordusu Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü ve Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzilerini 2 kez yasaklı bomba ve 5 kez de kimyasal silahlarla bombalamıştır. Aynı zamanda Direniş Alanları’nı; 4 kez savaş uçakları, 6 kez saldırı helikopterleri, onlarca kez obüs, tank, havan ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

19 Aralık’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü ve Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalcilere yönelik eylemler gerçekleştirilmiştir. Buna göre;

Saat 10:40’ta Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzilerine doğru ilerleyen işgalciler sabotaj taktiğiyle vurularak darbelenmiştir.

Saat 12:00’da Çemço bölgesindeki işgalciler YJA Star hareketli timlerimizce suikast taktiğiyle vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

Saat 17:40’ta Çemço bölgesindeki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 2 işgalci cezalandırılmıştır.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

19 Aralık 10:30 ve 11:30 saatlerinde Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri yasaklı bombalarla 2 kez bombalanmıştır. Aynı zamanda 11:00 ve 17:00 saatleri arasında, işgalciler gerilla direniş mevzileri önünde araba lastiği ve plastik malzemeler yakarak çıkan zehirli dumanları direniş mevzilerine yönlendirmiştir.

19 Aralık 15:00’ten gece saatlerine kadar Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesindeki gerilla direniş mevzileri 5 kez kimyasal silahlarla bombalanmıştır. Aynı zamanda işgalciler gerilla direniş mevzileri önünde araba lastiği ve plastik malzemeler yakarak çıkan zehirli dumanları direniş mevzilerine yönlendirmiştir.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

19 Aralık’ta Garê’nin Deşta Kafya alanı ile Girê Bihar alanı savaş uçaklarıyla 4 kez bombalanmıştır.

19 Aralık’ta Saca ve Kurojahro Direniş Alanları saldırı helikopterleriyle 6 kez bombalanmıştır.

19 Aralık’ta Sîda, Çemço, Girê Hakkarî ve Girê FM Direniş Alanı obüs, tank, havan ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here