HBDH Evîn Goyi Milisleri, Amed’de bir AKP işbirlikçisine ait işletmeyi ateşe verdi

0
91

Yazılı bir açıklama yapan Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Evîn Goyi Milisleri, “Paris Katliamı’nın hesabını AKP’den soruyoruz” diyerek, Amed’de bir eylem gerçekleştirdiklerini belirtti.

Açıklamada “23 Aralık 2022 günü saat 23:00 sıralarında Amed’in Kayapınar ilçesinde AKP işbirlikçisi Mehmet Emin Demir’e ait bir işletme milislerimizce hedef alındı. İşletme ateşe verilerek imha edildi” denildi.

Açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı:

“Paris’te Kürt halkına ve onun öncülerine yönelik gerçekleşen ikinci katliam hiçbir bulanıklığa, üzerine örtülmeye çalışılan istihbarat oyunlarına mahal vermeden bilinmelidir ki; AKP-MHP faşizminin tertiplediği NATO güçlerinin onay verdiği bir katliamdır. Katilleri ve arkasındaki güçleri tanıyoruz!

Birleşik Devrim’in konumlandığı gerilla alanlarına yönelik saldırılar, kimyasal silah kullanımı, Rojava’da öncü kadrolara yönelik suikastlar, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan üzerinde geliştirilen komplo ve tecrit siyaseti, CPT’nin ve Batılı güçlerinin sessizliği aynı konseptin devamıdır. Başta Kürt Özgürlük Hareketi’ni ve Birleşik Devrim’in öncü güçlerini tasfiye ederek halkları emperyalist/kapitalist dünyanın kölesi haline getirmek!

HBDH Milisleri bu kirli konsepte karşı devrimci eylemle yanıt verecektir. Sokakta, fabrikada, zindanda, okulda, Avrupa’da, Rojava’da her gün yaşamı hedef alan faşist iktidarın anlayacağı tek dil HBDH’ın eylem pratiğidir.

HBDH Milisleri katledilen üç şehidimizin hesabını AKP/MHP faşizminden soracaktır. Anılarını ve ideallerini zafere taşıyacağız.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here