Rizgar Ferqîn İntikam Birimi Amed’de eylem gerçekleştirdi

0
98

23 Aralık’ta gece 23.00 sıralarında Rizgar Ferqîn İntikam Birimleri tarafından eylem gerçekleştirildi.

Şehît Rizgar Ferqîn İntikam Birimi Amed’in Ferqîn ilçesinde Parka Kaniya da bekçileri hedef aldı. Birim yaptığı açıklamada bekçilerin uyuşturucu işinde olduklarını ve uyuşturucu satıcılarını da koruduklarını ifade etti.

Açıklama şu şekilde;

“Şehit Rizgar Ferqîn İntikam Birimi olarak Amed Ferqin’de buluna Parka Kaniya da uzun bir süre gözlemlediğimiz bekçiler uyuşturucu işinde olup, uyuşturucu satıcılarını da korumaktadır. Birimimiz parça tesirli el bombası ve ses bombası kullanmıştır. Birimimiz eyleminin ardından güvenli bir şekilde eylem yerinden ayrılmıştır.”

Kurdistan gençliğini devlet kendi eliyle özel savaş politikalarına alet etmeye çalışmakta ve şuursuz bir gençlik nesli yaratılmak istenmektedir. Bizler buna asla izin vermeyeceğiz ve buna hizmet edenleri de barındırmayacağız. Önderliğimiz ağır işkence ve tecrit altındayken, Kurdistan gençliği uyuşturucu gibi özel savaş argümanlarına dahil olmamalı, yönünü devrim mücadelemize çevirmelidir. Tecrit devam ettikçe eylemlerimiz aralıksız bir şekilde devam edecektir. ”

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here