Gerilla hareketli timleri Zap ve Xakurkê’de eylemler gerçekleştirdi

0
121

HPG Basın İrtibat Merkezi, ”Hareketli timlerimiz Zap ve Xakurkê’deki işgalcilere karşı darbeleme eylemleri düzenlemiştir. İşgalci Türk ordusu 4 Ocak saat 13:00’dan gece saatlerine kadar Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzilerini 1 kez yasaklı bomba, 14 kez saldırı helikopterleri, 10 kez savaş uçakları, onlarca kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalamıştır” dedi.

Gerçekleştirilen eylem ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle:

“Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

4 Ocak saat öğlen saatlerinde Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalciler hareketli timlerimizce sabotaj taktiğiyle vurularak darbelenmiştir.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Xakurkê bölgesinde;

4 Ocak saat 16:30’da Girê Şehîd Axîn’de Direniş Alanı’ndaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

4 Ocak saat 13:00’dan gece saatlerine kadar Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri yasaklı bombalarla 1 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

4 Ocak’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri saldırı helikopterleriyle 14 kez bombalanmıştır.

1 ve 4 Ocak’ta Girê Bahar ile Garê’nin Gundê Deşta Kafya alanları savaş uçaklarıyla 10 kez bombalanmıştır.

26 Aralık ve 3 Ocak’ta Girê FM ile Girê Amediyê Direniş Alanları ile  Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here