Gerilla hareketli timleri 1 işgalci cezalandırdı

0
80

HPG Basın İrtibat merkezi açıklaması şöyle:

“Gerçekleştirilen eylemlerin ve yapılan saldırıların ayrıntıları şöyledir;

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde Zap bölgesinde;

16 Ocak saat 11:40’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurulmuş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

16 Ocak saat 15:10’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki işgalciler hareketli timlerimizce ağır silahlarla vurularak darbelenmiştir.

 İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

16 Ocak’ta Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri sabah saatlerinden akşam saatlerine kadar kimyasal silahlarla 21 kez bombalanmıştır.

16 Ocak 14:40 ve 15:00 saatlerinde Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri yasaklı bombalarla 2 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

16 Ocak’ta Amediyê’nin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri saldırı helikopterleriyle 4 kez bombalanmıştır.

16 ve 17 Ocak’ta Girê FM ve Girê Cûdî Direniş Alanları ile Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda Köyü yakınlarındaki gerilla direniş mevzileri obüs, tank ve ağır silahlarla onlarca kez bombalanmıştır.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here