HBDH Şehit Bubo Milisleri Adana’da eylem gerçekleştirdi

0
51

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Şehit Bubo Milisleri tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Faşist Türk devleti, Türkiye ve Kurdistan halklarına yönelik olarak bu toprakları büyük bir açık hava hapishanesine çevirdi. Devrimci tutsaklar ise ağır baskı ve tecrit koşullarına maruz bırakılıyor. Bu ablukayı kırmanın, tecridi parçalamanın tek yolu durmaksızın devrimci direniş ve eylemdir” denildi.

Açıklamada şunlar da belirtildi:

“Faşizmin, başta Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan olmak üzere diğer bütün devrimci tutsaklara uyguladığı tecrit ve baskıyı, bedenini ateşe vererek bozan Veysi (Bubo) Taş bu mücadelenin gerçek bir adı olmuştur. Biz, HBDH Şehit Bubo Milisleri olarak devrimci direniş ve eylemi büyütmeye kararlıyız. Faşizmin her saldırısına silahlarımızla, molotoflarımızla, bütün devrimci eylem gücümüzle cevap vereceğiz.

Bu kararlılığımızın ifadesi olarak faşizmi ve onun ekonomik kaynaklarını Adana’da hedefledik. 17 Ocak günü, saat 23 sıralarında, Otogar Caddesi üzerinde bulunan bir marketler zincirinin şubesine molotoflu eylem gerçekleştirdik. Eylemimiz sonrası market alevlere hapsoldu.

Tecrit ve imha saldırılarına, tutsaklarımıza uygulanan baskılara en net cevabı vermeye devam edeceğiz!”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz