HPG 2017 yılında şehadete ulaşan gerillaların kimliklerini açıkladı

0
45

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklamasında şunlar belirtildi:

“İşgalci saldırılara karşı tarihi direnişlerin geliştiği ve soykırımcı Türk devletine ağır darbelerin vurulduğu 2017 yılı kahraman şehitlerimizin fedailik çizgisindeki katılımları ile özgürlük tarihimize önemli bir direniş yılı olarak geçmiştir. Düşmanın tüm imkanlarını seferber ederek, uluslararası güçlerin de desteğini alarak sürdürdüğü ve sonuçta halkımızı ve Hareketimizi tasfiye etmeyi amaçladığı saldırılara karşı Kurdistan Özgürlük Gerillası yüklendiği tarihi sorumlulukları yerine getirerek bu soykırım saldırılarına karşı bulunduğu her mevzide direnmiş ve sömürgecilerin tasfiye umutlarını kırmıştır. Bu destansı direnişlere öncülük eden Gulan, Sorxwîn, Adir, Egîd, İsyan ve Reşit yoldaşlarımız gerçekleşen düşman saldırılarında şehadete ulaşmıştır. Mücadeleleriyle sömürgecilere geçit vermeyen bu fedai yoldaşlarımız, şehadetleriyle de önemli bir direniş mirası bırakarak halkımız ve yoldaşları için intikam gerekçesi olmuştur.

Gulan, Sorxwîn, Adir, Egîd, İsyan ve Reşit yoldaşlarımızın amaç ve hayallerini gerçekleştirerek intikamlarını alacağımızın sözünü veriyor, başta değerli aileleri olmak üzere tüm yurtsever Kurdistan halkımıza başsağlığı diliyoruz.

Şehadete ulaşan yoldaşlarımızın kimlik bilgileri şöyledir:

Kod Adı: Gulan Diren
Adı Soyadı: Evîn Öztürk
Doğum Yeri: Mêrdîn
Anne – Baba Adı: Müzeyyen – Mehmet Nezir
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

 

Kod Adı: Sorxwîn Aram
Adı Soyadı: Medine Ünvar
Doğum Yeri: Mêrdîn
Anne – Baba Adı: Asliye – Musa
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

 

Kod Adı: Adir Azad
Adı Soyadı: Gülbahar Seçkin
Doğum Yeri: Çewlîg
Anne – Baba Adı: Rabia – Gıyasettin
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

 

Kod Adı: Egîd Gabar
Adı Soyadı: Yasir Mehmudî Nasırbadî
Doğum Yeri: Kirmanşan
Anne – Baba Adı: Zînet – Kerim
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

 

Kod Adı: İsyan Brûsk
Adı Soyadı: Azad Turan
Doğum Yeri: Mûş
Anne – Baba Adı: Dilber – Ramazan
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

İsyan – Azad Turan

Kod Adı: Reşit Andok
Adı Soyadı: Hüsamettin Ergin
Doğum Yeri: Mersin
Anne – Baba Adı: Ayşe – Hüseyin
Şehadet Tarihi ve Yeri: 4 Eylül 2017 / Medya Savunma Alanları

 

GULAN DİREN

Kadim Kurdistan toprakları insanlık tarihine beşiklik ederek birçok değerin yaratılmasında öncü rol oynamıştır. İlk ekinlerin ekildiği, ilk güçlü toplumsal bağların oluşturulduğu ve toplumların hafızasında ‘cennet’ kavramıyla özdeş olan Kurdistan topraklarında yaşayan halkımız, sömürgeciler tarafından hedef alınarak birçok insanlık dışı saldırıya maruz kalmıştır. Bütün saldırılara rağmen boyun eğmeyen halkımız; asimilasyon, inkâr ve imha saldırılarına karşı PKK saflarında birleşerek tarihin en büyük ve soylu direnişini geliştirmiştir. Kurdistan’dan başlayarak dalga dalga yayılan mücadelemiz, bugün Kurdistan sınırlarını aşarak bütün ezilen halkların eşit ve özgür gelecek umuduna dönüşmüştür.

PKK’nin yükselttiği direniş bayrağını serhildanlarla selamlayarak sahiplenen Mêrdîn’in Qoser ilçesinde doğup büyüyen Gulan yoldaşımız, PKK’nin yarattığı direniş geleneğiyle büyümüştür. Yurtsever ve mücadele saflarına katılımları olan bir ailede büyüyen yoldaşımız, küçük yaşlardan itibaren partimizi tanımış ve büyük bir ilgiyle takip etmiştir. Kapitalist sömürü düzeninin kadına dayattığı kölece yaşamı asla kabul etmeyen yoldaşımız, Önder Apo’nun yarattığı özgür kadın kimliğini kadının gerçek kimliği olarak görmüştür. Önder Apo felsefesini derinlemesine öğrendikçe daha fazla mücadele azmiyle dolan yoldaşımız, ezilen ve yok sayılan kadının özgürleşmeden toplumun özgürleşmeyeceği gerçeğini bilince çıkarmıştır. İşgalci TC devletinin 2015 yılında başlattığı kapsamlı saldırılar karşısında direniş geleneğinde gelen genç bir Kürt kadını olarak yüzünü Kurdistan’ın özgür dağlarına dönerek gerilla saflarına katılmıştır.

İnsanlık düşmanı DAİŞ çetelerinin Êzîdî halkımıza karşı geliştirdiği soykırım saldırıları sırasında Şengal’e geçerek yoldaşlarıyla birlikte soykırımı engellemiş ve DAİŞ çetelerini yenilgiye uğratmıştır. Yoldaşlarıyla birlikte görevini başarıyla yerine getirmiş ve Êzîdî halkımızı soykırımdan kurtarmıştır. Daha sonra büyük bir bağla bağlı olduğu Kurdistan dağlarına geri dönen Gulan yoldaşımız, halkımızın varlığına yönelik saldırıların bir bütün ortadan kaldırılması için gerilla öncülüğünde fedaice savaşmak gerektiğini gerçeğini bir kez daha görmüş ve bu temelde güçlü bir yoğunlaşma yaşamıştır. Hêzên Taybet’e katılarak devrimci yürüyüşünün temposunu sürekli arttıran yoldaşımız, kısa sürede yaşamda ve savaşta öncülük rolü oynayan örnek bir YJA Star militanı olmuştur. Gerici ve feodal yaklaşımları asla kabul etmeyen, özgür kadın çizgisinde tereddütsüzce yürüyen Gulan yoldaşımız, Önder Apo felsefesinin yarattığı özgürleşen ve özgürleştiren kadın duruşunu şahsında somutlaştırmıştır. Askeri alandaki yeteneğini çok çalışarak yetkinliğe dönüştüren yoldaşımız samimi ve güçlü bir katılım sahibi olmuştur. Zîlan çizgisinde yürüyerek fedai Kürt kadınının güçlü bir örneğine dönüşen Gulan yoldaşımızın mücadelesini zaferle taçlandıracağımızın sözünü bir kez daha yineliyoruz.

 

SORXWÎN ARAM

Sorxwîn yoldaşımız, adını Kurdistan Özgürlük Mücadelesi tarihine geliştirdiği halk serhildanları ve gerilla saflarına kitlesel katılımlarla yazdıran Mêrdîn, Mîdyat’ta dünyaya gelmiştir. Emeğiyle geçinen fakir ve Kurdistan değerlerine bağlı yurtsever bir ailede büyümüştür. Partimiz PKK’yi erken yaşlardan itibaren tanımaya başlayan yoldaşımız, halkımızın onur savaşını ve direnişini yakından takip etmiştir. Dili, kimliği ve varlığı yok sayılan bir halkın Önder Apo felsefesi öncülüğünde geliştirdiği direnişin militanı olmak için büyük bir istek duyan yoldaşımız, bu süreçte işgalci Türk devletinin kirli politikalarına tanıklık ederek düşman gerçekliğini daha yakından tanımıştır. Toplum içinde kadına biçilen rolü ve sistemin yarattığı köle kadın kimliğini asla kabul etmeyen Sorxwîn yoldaşımız, Önder Apo’nun geliştirdiği özgür kadın kimliğine karşı büyük bir ilgi göstermiştir. Özgür bir toplumun ancak özgür kadın öncülüğüyle kurulabileceğini Önder Apo felsefesiyle bilince çıkaran yoldaşımız, aktif olarak mücadeleye katılma kararlılığına ulaşmıştır.

2014 yılında Kobanê’den Şengal’e halkımıza karşı geliştirilen imha saldırıları karşısında büyük bir öfke duyan Sorxwîn yoldaşımız, Önder Apo felsefesiyle yürüyen Kurdistan Özgürlük Gerillası’nın bu saldırılara karşı koyarak halkımızın özgür bir gelecek sahibi kılacak direnişin merkezi olduğunu somut bir gerçeklik olarak görmüş ve tereddüt etmeden gerilla saflarına katılmıştır. Doğup büyüdüğü kadim Mêrdîn topraklarında ilk gerillacılık pratiğini yürüten Sorxwîn yoldaşımız, hızla militanlaşarak yetkin bir gerilla olmuştur. Edindiği tecrübeyle mücadelemizin en keskin savaş cephelerinden olan zorlu Zagros alanına geçen yoldaşımız, öncü bir YJA Star gerillası olarak hızla alana uyum sağlayarak yoldaşlarıyla bütünleşmiştir. Zagros dağlarında işgalcilere karşı savaşan ve yetkinleşen yoldaşımız, PKK ve PAJK çizgisinde derinleşmiş, sürekli okuyup yoğunlaşarak daha güçlü bir katılımı esas almıştır. Bulunduğu her alanda Kadın Özgürlük Hareketi’nin örnek bir militanı olarak yaşama katılarak öncülük yapan, her türlü gericiliğe karşı pes etmeden mücadele eden Sorxwîn yoldaşımız, özgür kadın kimliğiyle bütünleşmiştir. Daha güçlü bir katılım esası üzerinden Hêzên Taybet’e katılına yoldaşımız, askeri ve ideolojik alanda kendisini geliştirerek sürecin ihtiyaçlarına cevap olmak için büyük bir emek sahip olmuştur. Samimi kişiliği ve tereddütsüz katılımıyla bütün yoldaşlarının saygı ve sevgisini kazanmıştır. Önder Apo’nun yarattığı özgür kadın çizgisinin örnek bir militanı olan ve fedaileşerek halkımızın özgür bir gelecek sahibi olmasın için durup dinlenmeden çalışan Sorxwîn yoldaşımızın mücadelesini mutlaka zafere ulaştıracağız.

 

ADIR AZAD

Adir yoldaşımız, halkımızın direniş tarihinde önemli bir yer tutan ve her dönem işgalcilere karşı boyun eğmeyen duruşuyla öne çıkan Çewlîg’in Solhan içesinde dünyaya gelmiştir. Yurtsever geleneğe bağlı olan ve halkımızın onur savaşına katılımları olan değerli bir ailemizde sağlam bir karakter edinerek büyümüştür. Yaşadığı toplumun gerici ve tutucu etkilerine rağmen özgürlük arayışından hiçbir zaman vazgeçmemiş, okuyup araştırarak kendisini geliştirmeye çalışmıştır. Adir yoldaşımız, Önder Apo’nun Kadın Özgürlük İdeolojisiyle tanıştığı günden itibaren Kürdistan Özgürlük Mücadelesine kopmaz bir bağla bağlanmıştır. Bilinç düzeyini arttıran yoldaşımız, toplumun kendisine dayattığı kölece yaşam felsefesini ve kadının yok sayıldığı sistem gerçekliğini reddederek mücadele arayışına girmiştir. Yaşadığı toplumsal çevrenin faşist ve gerici özellikleri karşısında mücadelesinden geri adım atmayan yoldaşımız, Kürt halkı ve özellikle Kürt gençleri üzerinde yürüten kirli asimilasyon ve inkâr siyasetine yakından tanıklık etmiştir. Bir süre gençlik çalışmalarında yer alan yoldaşımız, daha sonra halkımızın en meşru ve temel hakları için siyasi alanda çalışmalar yürütmüştür. Sömürgeci TC devletinin bütün saldırı ve baskılarına rağmen çalışmalarını büyük bir kararlılıkla devam ettirmiştir. Genç bir Kürt kadını olarak kendisini sürekli geliştiren Adir yoldaşımız, Önder Apo felsefesinde derinleşerek topluma öncülük etmiştir. Mücadele sırasında faşist devletin gerçek yüzünü daha yakından gören ve tanıyan yoldaşımız, halkımızın özgürlüğünün ancak Kurdistan’ın özgür dağlarında yürütülen tarihi gerilla mücadelesiyle sağlanabileceği gerçeğini somut olarak görmüştür. İşgalci TC devletinin saldırılarını en fazla yoğunlaştırdığı, Kürt ve Kurdistan gerçekliğini yok etmek için pervasızca saldırdığı 2016 yılında gerilla saflarına katılmıştır.

Ataerkil zihniyet karşısında her zaman direnen ve özgür kadın kimliğiyle var olmayı esas alan Adir yoldaşımız, gerilla saflarında da bilinç düzeyini sürekli arttırmış, PKK ve PAJK çizgisinde yürüyen örnek bir militan olmayı başarmıştır. Öncülük özelliği ön planda olan yoldaşımız, kısa süre içerisinde gerilla ve dağ yaşamına uyum sağlayarak yoldaşlarına öncülük etmiştir. Fedailer çizgisinin takipçisi olan Adir yoldaşımız, Zîlan çizgisinde bir katılımı esas alarak Hêzên Taybet’e katılmış ve bu çalışmada üstün bir başarı sahibi olmuştur. İdeolojik alanda olduğu kadar askeri alanda da yetkinleşmeyi önüne hedef olarak koyan yoldaşımız, her anlamda kendini yetiştiren ve sürecin ihtiyaçlarına cevap olan bir katılım sahibi olmuştur. Yaşamı, duruşu ve fedaice katılımıyla yeni ve özgür Kürt kadınının örnek bir militanı olmayı başaran Adir yoldaşımızın yolunda yürüyerek mücadelemizi zaferle taçlandıracağımızın sözünü bir kez daha veriyoruz.

Kadim Kürt halkı, bin yıllardır bütün saldırılara rağmen varlığını korumayı başarmıştır. Emperyal güçlerin ve onların güdümündeki kukla yönetimlerin yok sayarak tarih sahnesinden silmek istedikleri mazlum halkımız, varlığını korumak için tarihinin en çetin direnişini göstermiştir. Bütün umutların yok olmayla karşı karşıya kaldığı bir süreçte Önder Apo öncülüğünde partimiz PKK en imkansız koşullarda ortaya çıkarak umudu yeniden yaratmıştır. Bu anlamda partimiz PKK, bir halkı küllerinden yeniden yaratma hareketi, sönmüş umutları yaşam ateşiyle tutuşturarak zaferle buluşturma hareketidir. PKK’nin yarattığı umut Kurdistan topraklarının her karışıyla buluşmuş ve halkımız mücadelemizi serhildanlarla selamlamıştır.

 

EGÎD GABAR

Egîd yoldaşımız da mücadelemizin direnişçi halkımızda buluştuğu ve tarih boyunca işgalcilere karşı savaşan ve onlara boyun eğmeyen duruşuyla tanınmış kadim Kurdistan kenti Kirmanşan’da Yarsanî kültürüne bağlı bir ailede dünyaya gelmiştir. Egîd yoldaşımız, yurtsever ve sistemin toplumumuza yönelik baskı politikaları sonucunda maddi sıkıntılar içinde yaşayan bir ailede büyümüştür. Bütün zorluklara rağmen Kurdistani değerler ve mücadele azminden taviz vermeyen bir geleneğin içinde şekillenen yoldaşımız, partimiz PKK ve Önderlik gerçekliğini ilk olarak Uluslararası Komplo sürecinde tanımıştır. Onurlu bir Kürt genci olarak komplocu güçlere karşı mücadele etmek ve Önderliğimizin fiziki özgürlüğünü sağlamayı en temel amacı haline getiren yoldaşımız bunun gerilla saflarına katılmakla mümkün olduğunun bilincindedir. Bunun için sömürgecilerin saldırılarını yoğunlaştırdığı 2015 yılında onurlu bir Kürt genci olarak gerilla saflarına katılarak, halkımızın varlığını koruma ve özgürlüğünü sağlama temelinde devrim çalışmalarına dahil olmuştur.

Halkımızın en temiz ve doğal değerlerini esas alarak yükselen mücadelemizin yaşam çizgisiyle hızla bütünleşen Egîd yoldaşımız, kısa sürede yetkin bir gerillaya dönüşmüştür. Gittiği her alanda yaşamı sahiplenen, yoldaşlarıyla güçlü bağlar kuran ve parti görevlerini başarıyla sonuçlandırmak için büyük bir emek veren yoldaşımız, katılımıyla bütün yoldaşlarında heyecan yaratmıştır. Ölümsüz komutanımız Egîd (Mahsum Korkmaz)’ın izinde yürüyerek komutanlaşan Egîd yoldaşımız, fedai duruşuyla ve katılımıyla her zaman daha fazla katkı sağlamanın çabası içerisinde olmuştur. Aldığı bütün görevleri üstün bir başarıyla yerine getiren Egîd yoldaşımız, yoğunlaşmaları sonucunda daha güçlü bir katılım sahibi olmak için Hêzên Taybet’e katılmış, başarılı devrimci pratiğini devam ettirmiştir. Hızla gelişen, ideolojik alanda olduğu kadar askeri alanda da yetkin bir gerilla ve öncü bir komutana dönüşen yoldaşımız, verdiği emekle yoldaşlarının büyük saygı ve sevgisini kazanmıştır. Yaşamının her anını tereddütsüz bir şekilde devrim mücadelesine adayan fedai yoldaşımızın bizlere bıraktığı direniş mirasını sürdüreceğimizin ve hayallerini gerçekleştireceğimizin sözünü veriyoruz.

 

İSYAN BRÛSK

Kürt halkı tarih boyunca varlığına ve özgürlüğüne yönelik geliştirilen birçok saldırı karşısında boyun eğmemiş ve kadim Kurdistan dağlarında efsaneleşen direnişler sergilemiştir. İşgale ve işgalciye boyun eğmeyen halkımız, Kurdistan’da egîdlerin öncülüğünde büyük bir kahramanlık ve direniş çizgisi geliştirmiştir. Kuşaktan kuşağa Kürt dengbêjlerinin ezgileriyle aktarılan bu direniş ve kahramanlık çizgisi halkımız tarafından asla unutulmamıştır. Sömürgeci TC devletinin betonlarla kapatarak yok ettiğini düşündüğü özgür Kürt iradesi PKK’yle yeniden dirilerek zafer çizgisinde ortaya çıkmıştır. İsyan yoldaşımız da Serhed bölgesinin bu mücadele geleneğine bağlı yurtsever bir ailede direniş ezgileriyle büyümüştür. Kürt kültürünün güçlü bir şekilde yaşandığı köy ortamında Kurdistani değerlere bağlı olarak büyüyen yoldaşımız, erken yaşlardan itibaren Partimizi tanıma şansına sahip olmuştur. Maddi zorluklar nedeniyle Türkiye metropollerine giderek çalışmak zorunda kalan yoldaşımız, ailesine maddi katkıda bulunmuştur. Kürt toplumunu, özellikle gençlerini uyguladığı politikalarla yek ekmeğe muhtaç ederek asimilasyon kıskasına almak isteyen sömürgeci Türk devletinin kirli siyasetine boyun eğmeyen yoldaşımız, mücadele saflarına katılarak işgalcilere gereken cevabı vermiştir. 2014 yılında Kurdistan’ın özgür dağlarında gerilla saflarına katılan yoldaşımız, halkımızın özgür bir geleceğe sahip olması için onurlu bir Kürt genci olarak üzerine düşen görevi yerine getirmiştir.

Gerilla yaşamının doğal akışına hızla uyum sağlayan İsyan yoldaşımız, samimi ve coşkulu bir katılım sahibi olmuştur. Önder Apo’nun düşüncelerine karşı büyük bir merak duyan yoldaşımız sürekli okuyup araştırarak kendisini geliştirmiştir. Emekçi bir kişiliğe sahip olan yoldaşımız büyük küçük demeden bütün Parti görevlerini başarıyla sonuçlandırmayı esas almıştır. İdeolojik olarak kendisini yetkinleştirmek ve dönemin ihtiyaçlarına cevap olmak için sürekli bir yoğunlaşma içerisinde olan yoldaşımız, Parti çizgisinin doğru temsilini yaparak bulunduğu her ortamda örnek bir Önder Apo militanı olmuştur. Kurdistan Özgürlük Mücadelesi’nin temel yürütücü gücü ve moral kaynağı olan ölümsüz şehitlerimizin özlemi olan Özgür Önderlik, Özgür Kurdistan şiarını yaşamsallaştırma temelinde Hêzên Taybet’e katılan İsyan yoldaşımız, durup dinlenmeden devrim mücadelesine hizmet etmiştir. Askeri alanda yetkinleşmeyi esas alan yoldaşımız, aldığı eğitimleri başarıyla tamamlayarak güçlü bir şekilde pratiğe aktarmıştır. PKK’in fedai ruhuyla donanarak emsalsiz bir mücadele pratiği sergileyen ölümsüz yoldaşımızın Özgür Önderlik Özgür Kurdistan hayalini mutlaka gerçekleştireceğiz.

 

REŞİT ANDOK

Reşit yoldaşımız, işgalci Türk devletinin baskıları nedeniyle Türkiye metropollerinden Mersin’e göç etmek zorunda kalan yurtsever bir ailede dünyaya gelmiştir. Kurdistan Özgürlük Mücadelesi’ne katılımları olan ve halkımızın özgürlük değerlerine bağlı bir ortamda yetişen yoldaşımız, işgalci TC devletinin saldırı ve baskılarına tanıklık etmiştir. Sömürgeci devletin insanlık dışı uygulamaları karşısında büyük bir öfke sahibi olan yoldaşımız, mücadele arayışı içerisine girmiştir. Ailesine maddi katkıda bulunmak için birçok farklı işte çalışmak zorunda kalan yoldaşımız, emek ve mücadele kavramlarıyla iç içe büyümüştür. Gençlik çalışmalarına katılarak sömürgeci Türk devletinin asimilasyon, inkâr ve imha siyasetine karşı mücadele eden yoldaşımız, Kürt gençlerine öncülük yaparak onları sistemin kirli politikalarına karşı bilinçlendirmek için yoğun çaba göstermiştir. Kurdistan coğrafyasından uzakta büyümesine rağmen yurtsever kültür ve bilinçle yetişerek sağlam bir karakter sahibi olan yoldaşımız, Kurdistan’ın dağlarında onurlu Kürt gençlerinin yürüttüğü tarihi gerilla direnişine karşı büyük bir ilgi duymuştur. Gerilla saflarına katılarak halkımızın özgür geleceği için savaşacağı günün hayaliyle yaşayan yoldaşımız, 2015 yılında gerilla saflarına katılmıştır.

Zagros alanında gerilla saflarına katılan ve ilk gerillacılık pratiğini yürüten yoldaşımız, en zor koşullara kısa sürede uyum sağlayarak nitelikli bir özgürlük gerillasına dönüşmüştür. Aldığı yeni savaşçı eğitiminin ardından sıcak savaş cephesine geçen Reşit yoldaşımız, ölümsüz komutanımız Şehîd Reşit Serdar’ın izinde yürüyerek yeni dönemin ihtiyaçlarına cevap olmayı esas almıştır. İdeolojik ve askeri alanda yetkinleşmek için yoğun emek harcayan yoldaşımız, öncü düzeyde militan bir katılım sahibi olmuştur. PKK’nin yeni yaşam çizgisinin bulunduğu her ortamda hakim olması için her zaman mücadele eden yoldaşımız, yoldaşlarıyla bütünleşerek devrim görevlerini yerine getirmek için dur durak bilmeden emek vermiştir. Cîlo eyaletinde geçirdiği güçlü pratikten sonra Hêzên Taybet’e katılan yoldaşımız, her alanda uzmanlaşmak için bütün enerjisini ortaya koymuştur. Hızlı bir gelişim gösteren Reşit yoldaşımız, partimiz PKK’nin direniş çizgisine fedaice katılmıştır. Kendini geliştirirken yoldaşlarını da geliştiren, sürekli araştıran, öğrenen ve öğrendiklerini paylaşarak zenginleştiren yoldaşımız, Kurdistan Özgürlük Gerillası saflarında bulunduğu her anı mücadele ederek geçirmiştir. Ölümsüz şehitlerimizin çizgisinde fedaice yaşayan ve savaşan Reşit yoldaşımızın biz yoldaşlarına devrettiği direniş bayrağını zafere dek taşıyacağımızın sözünü bir kez daha yineliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz