HPG: Direniş mevzileri 17 kez kimyasal silah ve 14 kez de fosfor içerikli toplarla bombalanmıştır

0
104

HPG Basın İrtibat Merkezi, “İşgalci Türk ordusu kimyasal silah ve yasaklı fosfor maddesi içeren toplar kullanarak savaş suçları işlemeye devam etmektedir. Güçlerimizin bulunduğu alanlar 87 kez tank, obüs ve ağır silahlarla; ayrıca direniş mevzileri 17 kez kimyasal silah ve 14 kez de fosfor içerikli toplarla olmak üzere 118 kez bombalanmıştır” dedi.

İşgalci Türk ordusu tarafından gerçekleştirilen saldırıların ayrıntıları şöyle:

Zap bölgesinde;

28 Şubat saat 05:30’da işgalciler Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldırmış, güçlerimiz kendisini savunmak için cevap vermiş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

28 Şubat saat 05:30’da işgalciler Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldırmış, güçlerimiz kendisini savunmak için cevap vermiştir.

28 Şubat saat 22:00’da işgalciler Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi çevresindeki direniş mevzilerimize saldırmış, güçlerimiz kendisini savunmak için ağır silahlarla cevap vermiş ve 1 işgalci cezalandırılmıştır.

Metîna bölgesinde;

28 Şubat günü işgalciler Girê FM Direniş Alanı’ndaki güçlerimize saldırmış, güçlerimiz de kendisini savunmak için ağır silahlarla cevap vermiştir.

İşgalci TC ordusunun yasaklı bomba ve kimyasal silahlarla gerçekleştirdiği saldırılar;

28 Şubat’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi yakınlarındaki direniş mevzilerimiz kimyasal silahlarla 17 kez bombalanmıştır.

28 Şubat’ta Amediyê ilçesinin Şêladizê nahiyesine bağlı Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimiz tanklardan atılan fosfor içerikli toplarla 14 kez bombalanmıştır.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

28 Şubat’ta Girê FM ve Girê Cûdî Direniş Alanları ile Amediyê ilçesinin Şeladizê nahiyesine bağlı Çemço bölgesi ve Sîda köyü yakınlarındaki direniş mevzilerimiz obüs, tank ve ağır silahlarla 87 kez bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here