YJA Star gerillası Viyan Peyman: Bu, irade savaşıdır ve muhteşem direniş devam ediyor

0
98

Tük devletinin her sene gerillayı bitireceğini iddia ettiğini fakat her sene başarısız olduğunu kaydeden YJA Star gerillası Viyan Peyman, şunun altını çizdi: “Türk devleti ne yaparsa yapsın bundan sonra başaramayacak.”

ANF’ye konuşan YJA Star gerillası Viyan Peyman, Türk devletinin kimyasal silah ve patlayıcılar kullandığı yoğun saldırılarla gerillayı tasfiye etmeye çalıştığını belirterek, “Faşist Tük devleti her sene gerillayı bitireceğini iddia ediyor fakat her sene başarısız olduğu görülüyor. Onun için her defasında farklı yöntemlere başvuruyor. Kimyasal ve yasaklı silahlar kullanıyor fakat gerilla her defasında daha büyük bir iradeyle ayağa kalkmasını biliyor. Bu savaş irade savaşıdır ve muhteşem direniş devam ediyor” dedi.

BUNDAN SONRA DA BAŞARAMAYACAK

Türk devletinin tek başına saldırmadığını, arkasındaki uluslararası güçleri ve yanındaki iş birlikçileri bildiklerini kaydeden Viyan Peyman, şunları ifade etti: “Bunun için hiçbir ölçü, sınır tanımayan Türk devletinin suçlarına karşı sessiz kalıyorlar. Türk devleti ne yaparsa yapsın bundan sonra da başaramacak. Önder Apo ‘Tüm dünya da üzerimize gelse kendimizi savunacağız’ demişti. Bizler Önder Apo’nun militanları olarak asla mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz. Kürt halkı özgürlüğüne kavuşana kadar bu savaş sürecektir. Önderliğimiz ve şehitlerimizin yolunda mücadele edeceğiz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here