HBDH Mahsum Karaoğlan Milisleri, 4 Nisan’ı eylemlerle karşıladı

0
49

HBDH Mahsum Karaoğlan Milisleri, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü düzenledikleri eylemlerle kutladıklarını açıkladı.

Yapılan yazılı açıklamada “Milislerimiz, devrimci önderlere bağlılık eylemleri gerçekleştiriyor. Bu bağlılığımızın ifadesi olarak ülkenin dört bir yanında Kürt Halk önderi Abdullah Öcalan’ın doğum günü kutlamaları yapıldı. Yaklaşık çeyrek asırdır eşi benzeri görülmemiş bir tecrit ve imha saldırısı altında bulunan Abdullah Öcalan’ın doğum günü çeşitli eylemlerle kutlandı” denildi.

Açıklamada eylemler şöyle sıralandı:

“*3 Nisan gecesi Adana’da sokaklara çıkan milislerimiz gösteri yaptı. Havai fişeklerle ve sloganlarla gerçekleştirilen kutlama, emekçi halkımızın sempatisiyle karşılandı.

*3 Nisan gecesi 15 kişilik milis grubumuz İstanbul’da pankart açarak yol kapatma eylemi yaptı. Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü kutlamak isteyen milislerimiz korsan gösteri düzenledi. Havai fişeklerle ve sloganlarla yürüyen milislerimiz Abdullah Öcalan’a selam gönderdi.

*Amed’de milislerimiz, Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın doğum gününü kutlamak için 3 Nisan gecesi sokaklara çıktı. Sur’da gösteri düzenleyen milislerimiz, havai fişeklerle ve sloganlarla eylem düzenledi.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here