Özgürlük gerillası Metîna ve Xakurkê’deki işgalcileri darbeledi

0
86

HPG Basın İrtibat Merkezi, “Hareketli gerilla timlerimiz Metîna ve Xakurkê’deki işgalcileri hedefleyerek darbelemiştir. İşgalci Türk ordusu Medya Savunma Alanları’na dönük hava ve kara saldırılarını aralıksız bir biçimde sürdürmektedir” dedi.

HPG, Gerçekleştirilen eylemlerin ve işgalci ordu tarafından yapılan saldırıların ayrıntılarına ilişkin şunları belirtti:

Metîna bölgesi;

Girê Hakkarî Direniş Alanı’ndaki işgalciler 17 Haziran gece saatlerinde sabotaj taktiği ile hedef alınarak vurulmuştur. Cezalandırılan ve yaralanan işgalci sayısı netleştirilememiştir. Eylemden sonra alanda helikopter hareketliliği yaşanmıştır.

Xakurkê bölgesi;

18 Haziran saat 12:30’da Girê Şehîd Şahan’daki işgalciler ağır silah ile hedeflenerek isabetli bir şekilde vurulmuştur.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

16 ve 17 Haziran’da Metîna’nın Serê Metîna alanı 2 kez, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî ve Girê Bahar alanları 3 kez, Xakurkê’nin Sinînê ve Ava Lolanê alanları 3 kez olmak üzere; toplam 8 kez savaş uçaklarıyla bombalanmıştır.

17 Haziran’da Metîna’nın Girê Hakkarî Direniş Alanı 11 kez saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır.

17 ve 18 Haziran’da Zap’ın Sîda Direniş Alanı, Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî, Girê Amediyê ve Girê Bahar Direniş Alanları, Metîna’nın Golka ve Girê Hakkarî Direniş Alanı 196 kez obüs, tank ve ağır silahlarla bombalanmıştır.

İşgalci Türk ordusu 16 ve 17 Haziran’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesindeki Girê FM Direniş Alanı’ndaki mevzilerimize saldırıp, kepçe ve kırıcı kepçelerle yıkmaya çalışmaktadır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here