HPG, Gever’de şehit düşen 3 gerillanın kimliklerini açıkladı

0
43

HPG Basın İrtibat Merkezi açıklamasında şehitlere ilişkin şunlar belirtildi:

“20 Haziran 2023 günü, Gever’in Warê Teço bölgesinde görevi başında olan bir grup yoldaşımız ile işgalci Türk ordusu arasında temas yaşandı. İşgalci Türk ordusu güçlerimizin bulunduğu bölgeye yönelik operasyon gerçekleştirdi ve saat 06:00’da güçlerimiz düşman operasyonunu hedefleyerek etkili şekilde vurdu. Yaşanan çatışmada 1 işgalci cezalandırıldı. Çok sayıda olmasına rağmen karadan yoldaşlarımızın üzerine gidemeyen, göğüs göğüse çatışmayı göz alamayan korkak Türk ordusu, bir kademe geri çekildi ve yoldaşlarımızın olduğu alanı savaş uçaklarıyla bombaladı. Gerçekleşen bu bombardımanlarda Avareş Pirsûs, Raman Sinê ve Serxwebûn Amed yoldaşlarımız şehadete ulaştı.

Yüksek cesaretleriyle düşmanı korkutan ve düşmana darbe vurarak şehadete ulaşan yoldaşlarımızın değerli ailelerine ve yurtsever Kurdistan halkımıza baş sağlığı diliyoruz.

Şehadete ulaşan yoldaşımızın kimlik bilgileri şöyledir:

Kod Adı: Avareş Pirsûs
Adı Soyadı: Ahmet Demir
Doğum Yeri: Dîlok
Anne – Baba Adı: Fatma – Ali
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Haziran 2023 / Gever

 

Kod Adı: Serxwebûn Amed
Adı Soyadı: Şehmus Akyol
Doğum Yeri: Amed
Anne – Baba Adı: Halime – Cemil
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Haziran 2023 / Gever

 

Kod Adı: Raman Sine
Adı Soyadı: Muhammed Fuad Nusreyî
Doğum Yeri: Sine
Anne – Baba Adı: Şehla – Xosro
Şehadet Tarihi ve Yeri: 20 Haziran 2023 / Gever

 

AVAREŞ PIRSÛS

Avareş Pirsûs yoldaşımız, kadim Riha şehrinin yurtseverliğiyle bilinen Pirsûs (Suruç) ilçesinde dünyaya geldi. Ailece Dîlok’a göç ettikleri için orada büyüyen Avareş yoldaşımız, yurtsever bir ortam içinde yetişti. Bu yüzden Kurdistan Özgürlük Mücadelesi’ni erken yaşlardan itibaren tanıdı. 6 kardeşin en büyüğü olan Avareş yoldaşımız, toplumsal görevlerinin bilinciyle erkenden olgunlaştı, bir yandan 9 yıl boyunca okurken diğer yandan da eczacıda çalıştı ve kendi emeğiyle ayakta durmasını bildi. Avareş yoldaşımız, ailesinden aldığı güçlü toplumsal ahlak ve değerlere bağlılık ile kapitalist modernitenin ve asimilasyoncu TC devletinin gençler üzerindeki politikalarına asla aldanmadı, her daim özünü korumasını bildi. Kurdistan Özgürlük Gerillası’na karşı büyük bir sempati besleyen Avareş yoldaşımız, mücadelemize ilgi duydu ve yurtsever devrimci gençlik çalışmalarına yer aldı. Mücadele ettikçe büyük bir coşku ve sevinç duyan Avareş yoldaşımız, halkının varlığı, kimliği ve özgürlüğü için mücadele etmenin tadına vardı. Kürt halkının varlık ve özgürlük davasında yer almayı, halkı için savaşmayı ve devrimci halk savaşını zafere taşımayı yüreğine nakşetti ve bu temelde 2014 yılının mart ayında gerilla saflarına katıldı.

Zap’ta gerilla saflarına katılan Avareş yoldaş, gerillanın yoldaşlık temelindeki yaşamını görünce bundan çok etkilendi. PKK’nin özgür iradeli ve özgürlük ölçüleriyle varlık bulan yaşamının hiçbir yerde olmadığını gördü ve bu yaşama karşı duyduğu hayranlığı her daim dile getirdi. Gerillaya fiziki olarak katılmanın sadece devrimciliğin ilk adımı olduğunu bilen Avareş yoldaşımız, bütün varlığıyla devrimcileşmek ve tam bir PKK’li olmak için kendisini yeniden biçimlendirdi. Üslubundan hal hareketlerine, tarzından anlayışına kadar devrimci kültür ve ahlak temelinde kendisini değiştirdi. Toplumsal cinsiyetçiliğin topluma dayattığı anlayış ve yaklaşımlardan kendisini arındırmak, egemen erkek anlayışından, üslubundan ve zihniyetinden tamamen kopmak, özgür kadınla doğru yoldaş olabilmek için ciddi bir çabanın sahibi oldu. PKK’nin, yeni ve özgür yaşamın adı olduğuna yürekten inanarak katıldı ve bu temelde başlattığı devrim yürüyüşünde tez zamanda önemli bir mesafe kaydetti. Emekçi ve fedakâr kişilik özellikleriyle öne çıkan Avareş yoldaş, Zap’tan Garê’ye, Çemço’dan Cîlo’ya kadar birçok alanda pratik faaliyet yürüttü. Zorlu alanlarda kalarak ve bizzat savaş pratiğine katılarak büyük bir yaşam ve savaş tecrübesi edindi. Komutanlaşmaya doğru emin adımlarla yürüyen Avareş yoldaş, profesyonel bir gerilla olabilmek için askeri uzmanlık akademisinde eğitim gördü ve suikast taktiğinde uzmanlaştı. Elindeki silahın halkımızın özgür geleceğinin teminatı olduğunun bilinciyle sıktığı her mermiyi büyük bir inanç ve amaç temelinde kullandı. Avareş yoldaşımız, çalışkan kişiliği, kıvrak zekâsı, yüksek tempolu katılımı, yoldaşlarına güven veren duruşu ve güçlü askeri yoğunlaşmasıyla askeri uzmanlık eğitimleri vermeye başladı. Örgütümüzün kendisine kazandırdığı meziyet ve yetenekleri yoldaşlarına büyük bir mütevazılıkla aktardı, yoldaşlarının gelişimine yardımcı oldu ve örnek bir katılım sergiledi.

Bir suikastçı olarak gerilla pratiği yürüten Avareş yoldaşımız, 2017 yılında yeniden Zap’a geçti, burada çeşitli görev ve sorumluluklar üstlendi. Devrimci halk savaşımızın önemli bir taktik boyutu olan yer altı yapılarına dayalı savaş tünel ve mevzilerinin hazırlanmasında görev aldı. Üstlendiği görevlere, büyük bir emek gerektiren, insanı oldukça yoran ve zorlu olan bu çalışmalara büyük aşk ve istekle katıldı. Çünkü Avareş yoldaşımız, bu taktiğin sömürgeci soykırımcı Türk devletinin kimyasal silah ve her türlü savaş tekniğiyle gerçekleştirdiği tüm işgal saldırılarını durdurabilecek bir taktik olduğuna yürekten inandı ve bunun için büyük bir performans sergileyerek katılım gösterdi.

Dağlardaki özgür yaşama âşık olan, büyük bir inançla mücadele eden, asla kaygı ve tereddüde düşmeyen Avareş yoldaşımız duruşuyla tüm yoldaşlarına güven verdi. Büyük görevleri başaran bir gerilla komutanı olmak için her daim verdiği söz temelinde yürüdü. Sürekli Bakurê Kurdistan’a geçmek ve Bakur’da gerillacılık yapmak isteyen Avareş yoldaşımız, 2020 yılında bu isteğine kavuştu ve Gever bölgesine geçti. Düşmanın her yıl binlerce saldırı ve operasyonla yöneldiği Bakur gerillası, Avareş yoldaşımız gibi cesur ve yiğit Apocular’ın büyük direnişi sayesinde düşmanın amaçlarına ulaşmasını engelledi. Düşmanın birçok saldırısını boşa çıkardı, yeri ve zamanı geldiğinde düşmana en etkili darbeleri vurma fırsatını yakaladı ve önemli eylemlerde yer aldı. Halkımızın özgürlük mücadelesi için parlak bir gelecek vaat eden ve büyük bir komuta adayı olan Avareş yoldaşımız, iki yoldaşıyla birlikte 20 Haziran 2023 günü Gever’in Warê Teço alanında işgalcilere karşı büyük bir cesaretle karşılık verdi. Apocu fedai üç militan karşısında göğüs göğüse savaşamayan namert Türk ordusu sığındığı savaş tekniği ile yoldaşlarımızın olduğu alanı bombaladı ve bunun sonucunda Avareş yoldaşımız şehadete ulaştı.

Katıldığı ilk günden itibaren büyük bir aşk, inanç ve özgürlük umuduyla mücadele eden Avareş yoldaşımız, Pirsûs halkımızın yetiştirdiği cesur yürekli yiğit bir evladı olarak şehitler kervanına katıldı. Avareş yoldaşın, devrimci yürüyüşü başta Pirsûs gençlerine ve tüm Kürt gençlerine örnek olacak, anısı biz yoldaşları tarafından daima yaşatılacak ve amaçları mutlaka başarılacaktır.

 

RAMAN SİNE

Raman Sine yoldaşımız, yoksul ve mütevazı bir ailede güçlü bir toplumsal ahlakla büyüdü. Kürt serhildanlarına, direnişlerine ve Kurdistan’ın her bir yanında verilen mücadelelere ilgi duydu. Köklü Kürt halk kültürüyle büyüyen Raman yoldaş, inşaatlarda işçilik yapmaktan marangozluğa kadar birçok işte çalıştı, emeğiyle yaşamını idame etmesini bildi ve ailesine yardımcı oldu. Ne kadar çalışsa da Kürt halkının aynı zamanda ekonomik olarak sömürülmesinden dolayı asla hak ettiğinin karşılığını alamadı. Raman yoldaşın yüz yüze kaldığı bu gerçeklik, halkımızın sömürge durumunda olmasını derinden anlamasına ve buna öfke duymasına yol açtı. Olgun ve mütevazı bir genç olan Raman yoldaş, aile çevresi ve arkadaşları tarafından sevildi. Yüksek zekâsı ve çalışkanlığıyla 13 yıl boyunca başarılı bir şekilde okudu, üniversitede ziraat bölümüne kadar gitti. Fakat okuldaki öğretmenlerin ayrımcı politikalarına maruz kaldı, bu da mevcut sistemi derinlemesine sorgulamasına neden oldu. Verili düzeni sorgulayan Raman yoldaş, kadının toplum içerisinde en alt statüye mahkûm edildiğini de fark etti. Yaşamı yaratan ve yürüten başat öğe olan kadının bu denli yok sayılmasını, kadın emeğinin sömürülmesini, kadının adının dahil anılmamasını, yüzünün kapatılmasını, kadının kendi renginde ve özgürce yaşamasının bütün zemininin ortadan kaldırılmasını yüreği asla kabul etmedi. Aynı zamanda İran devletinin mezhepçi politikalarına, insanların arasına fark koyup toplumu parçalayan yaklaşımlarına öfke duydu. Aydın bir genç olan Raman yoldaş, dinciliğe, mezhepçiliğe ve cinsiyetçiliğe karşı tavır sahibi oldu, kapitalist moderniteyi ayakta tutan zehirli ideolojinin varyantlarına karşı tutum aldı ve yeni yaşam arayışına yöneldi.

PKK’yi medyadan tanıdı, Apocu fedai militanların DAİŞ’e karşı verdiği mücadeleden ve büyük cesaretlerinden derinden etkilendi. Apocuların hesapsız devrimciliğinden, fedaice mücadele etmesinden, hiçbir çıkar gözetmeden halkı için savaşmasından ve faşizme meydan okuyan heybetli duruşundan ilham aldı. 2018 yılında sömürgeci soykırımcı Türk devletinin Efrîn’e dönük soykırım saldırılarını görünce bundan etkilendi, faşist Türk devletine karşı büyük bir kin ve öfke duyarak Efrîn halkının ve tüm Kürt halkının intikamını almak için mücadeleye katılma kararı verdi. Çünkü Raman yoldaş söz konusu olanın sadece Kurdistan’ın bir şehri olmadığını, Efrîn’de özgür Kürtlüğün bitirilmek istendiğini ve saldırıların esas amacının bu olduğunu gördü.

Raman yoldaş, özgür Kürtlüğü yaşatmak, halkının varlık ve özgürlük mücadelesini büyütmek ve özgür Kurdistan’ı yaratmak için hiç tereddüt etmeden 2018 yılında Qendîl’de gerilla saflarına katıldı. Raman yoldaş, bilinci aydın, yüreği samimi bir genç olarak PKK’ye sonuna kadar inandı ve bu inançla devrim yürüyüşünü başlattı. Qendîl’de yeni savaşçı eğitimini görüp ilk tecrübesini edindikten sonra hiç beklemeden pratik faaliyetlere katıldı. Olgun kişiliği, mütevazı katılımı, engin yaşam sevinci ve PKK’ye katılmış olmanın verdiği heyecanla fedakârca çalıştı. Kadın erkek tüm yoldaşlarının sevgi ve saygısını kazanan Raman yoldaş, edindiği gerilla tecrübesini daha başarılı bir yürüyüşün temeli haline getirmek istedi. Bu temelde askeri uzmanlık akademisindeki eğitime dahil oldu, demokratik modernite gerillasının yeni dönem savaş tarz ve taktiklerinde ustalaşmayı esas aldı. Eğitim sürecine güçlü katıldı, yoldaşlarından güç aldı ve sabotaj taktiğinde uzmanlaşan bir gerilla oldu.

Raman yoldaş, mütevazı kişiliğiyle küçük büyük demeden asla görev ayrımı yapmadı, örgütümüzün ihtiyaçları nerede neyi gerektiriyorsa onu yapmaya çalıştı. Örnek bir Apocu militan olan Raman yoldaş, alt yapı ve savaş hazırlığı çalışmalarında yer aldı, büyük bir çaba ve emek sergileyerek önemli faydalar sağladı. Yeri geldiğinde emekçi bir gerilla, yeri geldiğinde yoldaşlarına öncülük yapan bir tim komutanı oldu. Sömürgeci soykırımcı Türk devletinin ve onun faşizan politikalarının Kürt halkının en büyük düşmanı olduğunu bilen Raman yoldaş, sürekli olarak Bakurê Kurdistan’a geçmek, Bakur’da düşmana en büyük darbeleri vurmak istedi. Bu temelde önerisi kabul edilen Raman yoldaş, büyük bir sevinç ve yüksek başarı iddiasıyla Bakurê Kurdistan’a geçti. Bakur’da gerillacılık yapmanın sevincini yaşadı, karşısına çıkan tüm zorlukları yılmaz iradesiyle aştı, en imkansız anlarda imkan yaratmasını bilen devrimciliğiyle an’a ve döneme cevap olmasını bildi.

Rêber Apo üzerindeki mutlak tecrit, Raman yoldaşımızın kin ve öfkesini biledi, intikam hırsını arttırdı. Özellikle işgalci Türk ordusunun Zap, Avaşîn ve Metîna’da gerçekleştirdiği insanlık dışı saldırılar, her türlü savaş tekniğini pervasız kullanması, en alçakça biçimde kimyasal silahlar kullanıp insanlık suçu işlemesi Raman yoldaşımızı daha fazla mücadele etmeye sevk etti. Apocu bir devrimci olarak taşıdığı güncel ve tarihi sorumluluğun farkındalığıyla görevlerine sahip çıkan Raman yoldaş, Bakurê Kurdistan’da mücadeleyi yükseltti. Düşmanın geliştirdiği sayısız saldırı ve operasyonu uzman tim savaş tarzıyla boşa çıkardı. Aynı zamanda işgalci düşmana en beklemediği anda darbe vurmayı başaran eylemlerde yer aldı. 20 Haziran 2023 günü görev başında iken gerçekleşen düşman saldırısında son nefesine kadar fedaice direnerek şehadete ulaştı.

 

SERXWEBÛN AMED

Serxwebûn yoldaşımız, Kurdistan’ın başkenti Amed’de, yurtsever bir aile ve çevrede dünyaya geldi. Üç kardeşin en küçüğü olan Serxwebûn yoldaşımızın yakın çevresinden özgürlük mücadelesine katılımlar gerçekleşti. 8 yıl okuyan Serxwebûn yoldaşımız, daha sonra okulu bırakarak işçi olarak farklı işlerde çalıştı. Kürt gençlerini kültürel soykırımdan geçirerek özünden boşaltmaya, kimliğinden uzaklaştırmaya ve özgürlük mücadelesinden koparmaya çalışan sömürgeci Türk devleti, Kurdistan’da bilinçli bir şekilde uyuşturucu kullanımını teşvik etmektedir. Türk devletinin bu ahlaksızca ve alçakça politikaları sonucunda Serxwebûn yoldaşımız da gencecik bir çocukken uyuşturucuya alıştı. Türk devletinin uyuşturucu batağına bulaştıktan sonra ailesinden uzaklaştı ve beş yıl boyunca bir savrulmayı yaşadı. Fakat Serxwebûn yoldaşımız, bu süreçte halkının özgürlük mücadelesini tanıdı, gelişen direnişten ve yurtsever devrimci gençlerden etkilendi. Yurtsever devrimci gençlik çalışmalarındaki gençler ile yoldaş olup aralarına katıldı, özgürlük mücadelesinin pak değerleriyle örülmüş yurtseverlik ortamında yer edindi. Serxwebûn yoldaşımız, özgürlük mücadelesine adım adım yaklaştıkça ve içinde yer edindikçe, yakalandığı uyuşturucu belasından uzaklaşmaya ve arınmaya başladı. Önce Kobanê’deki destansı direnişten, DAİŞ’in baş aşağı giden yenilgi sürecinden ve sonra da 2015’te Amed Sûr’da gelişen YPS’nin görkemli direnişinden etkilendi. PKK’nin özgürleştiren ruhunu iliklerine kadar hissederek bu mücadelenin bir parçası olmayı seçen Serxwebûn yoldaşımız, 2015 yılı sonunda kapitalist modernitenin tüm kirini ardında bırakarak Kurdistan dağlarının yolunu tutup gerilla saflarına katıldı.

Gerilla saflarına katıldığında kendisini yeniden dünyaya gelmiş gibi hisseden Serxwebûn yoldaşımız, emin adımlarla devrimcileşmeye ve halkının özgürlük savaşçısı olmaya başladı. İlk gerilla eğitimini Metîna’da aldı, daha sonra burada pratik sürece katılarak tecrübe edinmeye başladı. Apocu ideoloji ile özgürlük bilincini ve ruhunu edindikçe gelişti, güçlendi, arındı ve kendisini yeniden yarattı. Serxwebûn yoldaş, savaş mevzi ve tünellerinin yapımında çalıştı, emek verdi, emek verdikçe bundan aldığı moralle daha güçlü katıldı. Serxwebûn yoldaş, PKK’nin demokratik komün ve özgür bireye dayalı özgür yaşamında yeniden bir gül gibi açtı. Yaşam sevinci arttı, morali yükseldi, inancı büyüdü, özgürlüğe olan sevdası bir tutku haline geldi. Serxwebûn yoldaşımız, Apocu ideolojinin insanı cücelikten yüceliğe ulaştıran, tükenmişlikten dirilişe kaldıran tılsımlı hakikatiyle bir insanın nasıl değişip dönüşeceğinin, onurlu devrimciliği kişiliğinde yaratarak ailesine ve halkına layık bir evlat olabileceğinin örneği oldu.

Serxwebûn yoldaşımız, yaşadığı toplumsal gelişme, yakaladığı yoldaşlık ilişkileri ve devrimci düzeyinin yanı sıra askeri olarak da kendisini yetiştirdi. Emin adımlarla pratikte pişen, yanı başındaki yoldaşlarının büyük desteğini alan ve tecrübe kazanan bir gerilla oldu. 2017 yılında askeri uzmanlık akademisine giderek profesyonel gerillacılığı öğrendi, ferdi ve orta otomatik silahları kullanmada uzmanlaştı. Aynı zamanda gerillanın mücadele stratejisini derinliğine öğrendi, gerillanın taktik düzeyine ve savaş tarzına ilişkin öğrendikleri sayesinde önemi bir gelişme kaydetti. Askeri akademiden sonra Zap alanına geçen yoldaşımız, buradaki pratik sürece katıldı. Kendisine verilen her göreve büyük bir istek ve aşkla katılarak sorumluluklarının gereğini yerine getirdi. Samimi yoldaşlığı, içten katılımı ve fedakarlığıyla tüm yoldaşlarının sevgi ve saygısını kazandı. Serxwebûn yoldaş, aktif katılımı ve yüksek cesaretiyle hareketli birlik ve timlerde yer aldı, dönemin en önemli taktik tarzı olan uzman tim savaşına dahil oldu. Pratik süreç içerisinde de kendisini eğiten yoldaşımız, kısa süre içinde sabotaj taktiği üzerine de eğitim gördü, daha da yetkinleşti.

Serxwebûn yoldaşımız, kadın özgürlük çizgisini anlamak ve özgür kadınla doğru yoldaşlık yapmak için Rêber Apo’yu daha fazla okudu, derinliğine yoğunlaştı. Devletçi uygarlığın, kapitalist modernitenin ve onun faşist TC ulus-devletinin en başta kadını hedefleyerek düşürmeye çalıştığını, kadını düşürerek tüm toplumu düşürmeyi amaçladığını ve köleliği toplumun iliklere kadar yaymaya çalıştığını gördü. Buna karşın Serxwebûn yoldaşımız da, egemen erkek özelliklerini, anlayış ve yaklaşımlarını kendi kişiliğinde aşıp özgürleşerek hem kadın hakikati karşısında öz eleştiri verdi, hem de özgür kadının gerçek bir yoldaşı olmaya çalıştı. Serxwebûn yoldaşımızın amcasının kızı olan Dîcle Hêvîdar (Rojbîn Akyol) yoldaşımızın 9 Haziran 2018’de Amed’de şehadete ulaşması, onun bu çabasını daha da derinleştirdi ve düşmana olan öfkesini biledi.

Büyük bir tecrübe edinen, gerilla taktiklerinde uzmanlaşan ve önemli bir düzey kazanan Serxwebûn yoldaşımız, Bakurê Kurdistan’a geçerek gerillacılığını burada sürdürdü. Gever bölgesinde zorlu koşullara ve imkansızlıklara aldırış etmeden, büyük bir azim ve sabırla mücadele etti. Sömürgeci soykırımcı Türk devletinin kendisinden çaldığı yılların ve halkımıza yaşattıklarının intikamını almak için gerçekleşen eylemlere çok aktif katıldı. Serxwebûn yoldaşımız, gerilladaki amaç ve yürüyüşünü yazdığı bir raporunda şu sözlerle dile getirmişti: ‘’Her sorundan büyük bir ders çıkartarak önümüzdeki pratikte daha örgütsel ve Apocu bir militan duruşu sergileyerek örgütün bize verdiği yeniden yapılanma perspektifiyle istenilen rol ve misyonu oynayacağım. Bu yılı zafer yılı yapmak, Önderliği fiziki özgürlüğüne kavuşturmak için sürece daha aktif katılacağım, düşman tekniğini boşa çıkarıp düşmana ağır darbeler vuracağım. Gerillada uzmanlaşmayı ve daha da derinleşip yoğunlaşmayı sağlayacağım, düşmana geldiği her alanda ağır faturalar kesmeyi esas alacağım.’’

Serxwebûn yoldaşımız, 20 Haziran 2023 günü iki yoldaşıyla birlikte görevi başındayken düşmanla temasa girdi ve büyük bir cesaretle fedaice çatıştı. Darbe alan korkak Türk ordusu göğüs göğüse çatışmayı göze alamayarak bir kademe geri çekildi ve elindeki savaş tekniği ile yoldaşlarımızın olduğu alanı yoğun bir şekilde bombaladı. Serxwebûn, Avareş ve Raman yoldaşlarımız bu bombardımanlar sonucunda şehadete ulaştı.

Serxwebûn yoldaşımızın, ‘’hayatımda verdiğim en doğru karardır’’ dediği özgürlük mücadelesine katılımı, 8 yıl boyunca soluk soluğa mücadele etmesi, Metîna’dan Zap’a, Zap’tan Gever’e kadar dur durak bilmeden sorumluluklarına sahip çıkması ve kahramanca şehadete yürümesi örnek bir devrimci duruş olarak mücadele tarihimize geçti. Serxwebûn yoldaşın, çok onurlu bir çıkış yaparak gerçekleştirdiği devrimci mücadelesi başta değerli ailesi, tüm Kürt halkı ve biz yoldaşları için en büyük gurur ve moral kaynağıdır. Her yurtsever Kürt genci Serxwebûn yoldaşımızın, özgürlüğe yol alışını, yücelmesini ve kahramanlık düzeyine ulaşmasını kendisi için örnek almalı, kapitalist modernitenin yoz yaşamı karşısında asla alternatifsiz olmadığını unutmamalıdır. Serxwebûn yoldaşımızın anısı daima mücadelemizde yaşatılacak, uğruna fedaice savaştığı amaçları mutlaka başarılacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz