İçişleri Bakanlığı’na yönelik fedai eylemi Ölümsüzler Taburu gerçekleştirdi

0
99

Ankara’da sabah saatlerinde Meclis yakınındaki İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yönelik eyleme ilişkin Halk Savunma Merkezi Karargah Komutanlığı yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklama şöyle:

“Bugün saat 09.30 sularında TC İçişleri Bakanlığı mekanına karşı Ölümsüzler Taburumuza bağlı bir timimiz tarafından bir fedai eylem gerçekleştirilmiştir. Bu eylemin Meclis’in açılış gününde, Meclis’e çok yakın bir yerde, bir katliam ve işkence merkezine karşı yapılması özellikle öngörülmüş, tam olarak planlandığı gibi engelsiz bir biçimde gerçekleşmiştir. Eylemci yoldaşlarımızın nizamiyeyi tasfiye ederek içeriye girmeleri suretiyle tam başarılı olmuş olan bu fedai eylem amacına ulaşmıştır. Ancak her zamanki gibi AKP-MHP faşist rejimi, halka ve kamuoyuna karşı büyük bir saygısızlıkla bu eylemde yaşanılan kayıpları pişkin bir biçimde inkar etme yolunu seçmiştir. Herkes bilmeli ki, Ölümsüzler Taburu’nun üyeleri eğer isteseydi eylem saatinde küçük bir değişiklik yaparak çok daha farklı sonuçların oluşmasına yol açabilirdi. Ancak bilinçli bir biçimde böyle bir tercih yapılmayıp, esas amaç olan; ilgili yerlere gereken mesajın ulaştırılması ve ciddi anlamda uyarılması hedefine bağlı kalınmıştır.

Gerçekleşen eylem, ulusal ve uluslararası yasaları hiçe sayarak insan haklarını ayaklar altına alan, Türkiye ve Kurdistan’daki tüm zindanlarda geliştirilen insanlık dışı uygulama ve tecrit politikalarına, evrensel savaş yasaları tarafından yasaklanmış kimyasal silahların gerilla güçlerimize dönük kullanılmasına, Kurdistan’ın doğasına dönük gerçekleşen talan ve katliam ile Kurdistan halkı ve tüm demokratik çevreler üzerindeki faşizan baskılara karşı uyarı amaçlı yapılmış bir meşru savunma eylemidir. Soykırımcı faşist AKP-MHP rejiminin bu suçlarını işlemeye devam etmesi halinde devrimci adaletin meşru eylemleri de devam edecektir.

Özellikle Meclis’in açılış gününde gerçekleşen bu anlamlı kahramanlık eylemi, bir zamanlar Ölümsüzler Taburu’nun komutanlığını bizzat yapmış olan, Amed Eyalet Komutanımız Axîn Mûş (Hülya Demirer) ve beraberinde şehit düşen yoldaşların anısına atfedilmiştir. Bu büyük ve tarihi eylem Rojhat Zilan ve Erdal Şahin yoldaşlarımız tarafından gerçekleştirilmiştir. Bu eylemi gerçekleştiren Apocu ölümsüz fedaileri saygı ve minnetle anıyor, bu kahraman eylemcileri ve bu eyleme katkı sunan tüm yoldaşları kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Bu kahramanlık eylemini gerçekleştiren Ölümsüzler Taburu’nun yiğit ve fedai militanlarının ayrıntılı kimlik bilgilerini daha sonra kamuoyuyla paylaşacağımızı bildiriyor, saygılarımızı sunuyoruz.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here