Zap, Metîna ve Heftanîn’de gerçekleştirilen eylemler

0
40

HPG Basın İrtibat Merkezi, gerçekleştirilen gerilla eylemleri ve işgalci Türk ordusunun saldırılarına ilişkin şu ayrıntıları paylaştı:

“Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi;

20 Haziran saat 10:15’te Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalciler savaş tünellerine doğru ilerlemek isterken sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylemde 1 mobesse kamerası ve 1 projektör imha edildi ve işgalcilerin hareketliliği durduruldu.

20 Haziran saat 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Haziran saat 17:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda savaş tünellerine doğru ilerlemek isteyen işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve işgalcilerin hareketliliği durduruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

21 Haziran saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi.

20 Haziran saat 10:46’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi imha edildi. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Haziran saat 14:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mobesse kamerası suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi.

20 Haziran saat 17:30 ve 21 Haziran saat 01:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu.

Heftanîn bölgesi;

19 Haziran saat 15:00’da Girê Dûpişk alanındaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu.

Metîna bölgesi;

19 Haziran saat 18:00’da Serê Metîna Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

20 Haziran saat 18:30’da Dergelê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

İşgalci TC ordusunun yasaklı patlayıcılar ile gerçekleştirdiği saldırılar;

20 Haziran’da Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê FM Direniş Alanı’ndaki tünellerimiz 1 kez yasaklı patlayıcılar ile bombalandı.

İşgalci TC ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar;

19, 20 ve 21 Haziran’da Qendîl bölgesinin Şehîd Cihan, Sîlê alanları 4 kez, Zap bölgesinin Şehîd Îbrahîm Direniş Alanı 1 kez, Garê bölgesinin Girê Zengil, Gûzê, Sîser, Zêvkê alanları 5 kez, Metîna bölgesinin Serê Metîna, Bêşîlî, Dergelê Direniş Alanı 3 kez, Xakurkê bölgesinin Lolan, Berbizina, Girê Şehîd Hawar alanları 3 kez olmak üzere; toplam 16 kez savaş uçakları ile bombalandı.

20 Haziran’da Metîna bölgesinin Serê Metîna Direniş Alanı saldırı helikopterleri ile bombalandı.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here