YPS’den Konya katliamına misilleme eylemleri

0
163

Yazılı bir açıklama yapan YPS Şehit Senar Garzan Misilleme Timi Konya katliamında yaşamını yitirenler anısına intikam eylemleri gerçekleştirdiklerini duyurdu.

Kürdistan halkını öz savunmaya ve şehitlerin intikamını almaya çağıran YPS Şehit Senar Garzan Misilleme Timi’nin açıklaması şöyle:

“AKP-MHP faşizmi Kürdistan Özgürlük Hareketine karşı başlattığı operasyonlarda büyük bir yenilgi yaşarken, Türkiye metropollerinde ırkçılığı şahlandırarak, silahlandırdıkları barbar sürülerini Kürt ailelerinin üzerine salarak katliamlara yöneldiler. Konya’da Dedeoğlu ailesine yapılan katliam bir refleks ölçmeydi. Bu barbar yönelimlerle Kürt halkını teslim alabileceklerini, sindirebileceklerini imha ve inkar siyasetiyle katliamdan geçirmeyi ve yenilgilerini maskelemeyi hedeflediler. Buna karşın yurtsever Kürt halkı öz savunma refleksi ile diz çökmeyeceklerini, baş eğmeyeceklerini gösterdiler.

Önder APO’nun “savaşmak yaşamaktır” perspektifi, 15 Ağustos atılımı ruhu ve “Son ne olursa olsun muhteşem olacak” şiarıyla yurtsever Kürt halkının yiğit gençleri olarak bulunduğumuz her yerde özsavunma bilinciyle düşmanın saldırılarına hazırlıklı olmalı, düşmana aman vermemeli ve şehitlerimizin kanını yerde bırakmamalıyız.”

Eylemlerin ayrıntıları şu şekildedir:

“-31 Temmuz günü Maraş’ta bulunan İzomir Yapı Yalıtım deposu ateşe verilerek imha edildi.

-1 Ağustos günü akşam saatlerinde Amed’in Farqin ilçesi Konak Mahallesinde Jandarma Komando Alay Komutanlığı’na el yapımı bombayla eylem gerçekleştirildi. Eylemden sonra düşman eylem alanına yoğun sevkiyat yaparak ambulanslarla ölü ve yaralılarını kaldırdı. Gerçekleştirilen eylemde düşmanın ölü ve yaralı sayısı netleştirilemedi.

-1 Ağustos günü Amed’in Sur ilçesinde gasp edilen Büyükşehir Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait bir iş makinası ateşe verilerek imha edildi.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here