Açlık grevi direnişi 271. gününde

0
136

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecride ve cezaevlerindeki hak ihlallerine karşı tutsakların açlık grevi direnişi 271’inci gününe girdi.  İmralı F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nde tutulan Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik ağırlaştırılmış tecridin kaldırılması ve cezaevlerinde artan hak ihlallerinin sonlandırılması talebiyle PKK’li ve PAJK’lı tutsakların 27 Kasım 2020’de başlattığı açlık grevi eylemi 271’inci gününe girdi. Süresiz ve 5 günde bir dönüşümlü olarak başlayan, 14 Temmuz’dan bu yana ise 15 günde bir dönüşümlü olarak süren açlık grevi direnişi 49’uncu grupla devam ediyor.

Maxmur’da 250’nci gün

Maxmur Şehid Rustem Cudi Kampı’nda da İmralı tecridine karşı kadınlar öncülüğünde 18 Aralık 2020’de başlatılan ve Maxmur Şehit Aileleri Meclisi’nde sürdürülen açlık grevi eylemi 250’nci gününe girdi.

Lavrio Kampı’nda açlık grevi 233’üncü gününde

Yunanistan’daki Lavrio Kampı’nda kalanların Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin sonlandırılması ve cezaevlerinde süren açlık grevlerine destek amacıyla başlattıkları süresiz-dönüşümlü açlık grevi eylemi de 233’üncü gününde. Kamptaki açlık grevi Devrimci Gençlik Hareketi (TCŞ-Tevgera Ciwanên Şoreşger), Avrupa Kürt Kadın Hareketi (Tevgera Jinên Kurd li Ewropayê) ve Kürdistan Kültür Merkezi (Navenda Çanda Kurdistan) öncülüğünde yürütülüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz