Gerillalar Tendürek’te operasyon birliğini vurdu, 2 işgalci cezalandırıldı

0
197

29 Temmuz günü işgalci Türk ordusu tarafından, Agirî’nin Bazîd ilçesine bağlı Tendürek alanında bulunan Navrê köyü çevresinde bir işgal operasyonu başlattığını kaydeden HPG Basın ve İrtibat Merkezi gerillaların eyleminde 2 işgalcinin cezalandırıldığını belirtti.

HPG Basın İrtibat Merkezi’nin açıklaması şu şekilde:

“Saat 02:30’da işgalcilere ait bir operasyon birliği güçlerimiz tarafında denetim altına alınarak yakın mesafeden vurulmuştur. Bu eylemde 2 uzman çavuş cezalandırılmıştır. Eylemin ardından zırhlı araçlarla eylem alanına müdahale etmek isteyen işgalcilere ait bir zırhlı araç uçurumdan düşmüş ve 8 işgalci ölmüştür.

Operasyon sırasında büyük bir darbe alan işgalci TC ordusu 1 Ağustos günü alandan geri çekilmiştir.

Bazên Zagrosê Devrimci Hamlesi çerçevesinde;

-1 Eylül günü saat 14:00 ve 17:00’da Avaşîn bölgesine bağlı Girê Silêman’da bulunan işgalciler iki kez ağır silahlar ile vurulmuştur. Gerçekleştirilen her iki eylem sırasında belirlenen hedefler isabetle vurulmuştur.

Zap bölgesindeki Cîloya Biçûk Direniş Alanı’nda;

-1 Eylül günü 08:00 – 08:10 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Cîloya Biçûk Direniş Alanı’nı zehirli gazlar ve patlayıcılar ile bombalamıştır. Gerçekleştirilen saldırıların ardından Direniş Alanı’na doğru ilerlemek isteyen işgalciler, güçlerimiz tarafından iki koldan ağır silahlar ile vurulmuştur. Direnişçilerimizin müdahalesi sonucu işgalciler geri çekilmek zorunda kalmışlardır.

Avaşîn bölgesindeki Werxelê Direniş Alanı’nda;

1 Eylül günü 14:00 – 02:30 saatleri arasında işgalci TC ordusu, Werxelê Direniş Alanı’nı yoğun şekilde zehirli gazlar ve 7 kez patlayıcılar ile bombalamıştır.

Direniş Alanları üzerinde yoğun Dron ve keşif uçağı hareketliliği devam etmektedir.

-28 Ağustos günü işgalci TC ordusu, Şırnak’a bağlı Besta bölgesinde kapsamlı bir işgal operasyonu başlatmıştır. Operasyon sırasında Mewuşkê, Korta Xanê, Besta Blûzerê, Girê Firinê, Şehîd Armanc, Xirbik ve Apê Hıs alanları saldırı helikopterleri ile bombalanmıştır. Bombardımanlar sonucunda operasyon alanında yangın çıkmıştır. Bu operasyon halen devam etmektedir.

-1 Eylül günü 07:10 – 15:10 saatleri arasında Garê alanında bulunan Şiyê ve Rêdinê köyleri savaş uçakları ile bombalanmıştır.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here