HBDH, İstanbul ve İzmir’de eylem gerçekleştirdiklerini duyurdu

0
195

HBDH, 11 Eylül günü Erham Derneği’ne silahlı eylem ve 12 Eylül günü İstanbul’da yol kesme eylemi düzenlediklerini duyurdu.

Gerçekleştirilen eylemlerin ayrıntıları şu şekildedir:

-11.09.2021 günü gece saatlerinde İzmir/Menemen ve Buca ilçelerinde faaliyet gösteren Erham Yardımlaşma ve Dayanışma isimli derneğe silahlı eylem düzenlenmiştir. Eylem esnasında derneğin yöneticilerinin içeride olduğu tespit edilmiştir, ancak; ölü ya da yaralı durumu netleştirilememiştir. Eylemden bir kaç gün sonra dernek faaliyetlerinin durdurulduğu ve kapandığı bilgisine ulaşılmıştır.

-14 Eylül 2021 Salı günü akşam 22:30 sıralarında İstanbul/Tuzla’da, Formüla pistine çıkan yol olarak bilinen Tuzla-Tepe Ören yolunu güçlerimiz ferdi silahlar ile propaganda amaçlı keserek, meşalelerle aydınlatmış, 12 Eylül faşist darbesini ve AKP-MHP faşizmini teşhir etmiştir.

Erham Derneği‘nin yardımlaşma adı altında işbirlikçi ve ajan ağının örgütlendiğini belirten HBDH detaylarına ilişkin şunları paylaştı:

“AKP – MHP faşist blokunun sömürü ve yağmaya dayalı iktidarı tarafından yoksullaştırılan halk içerisinde “yardım” adı altında halkı sadaka kültürüne biat ettiren yüzlerce dernekten biri olan Erham Derneği gerici ve işbirlikçi faaliyetin odak noktalarından biridir.

Özellikle yurtsever, devrimci – demokrat halkın yoğun yaşadığı mahallelerde “dayanışma” adı altında çocukların derneğe getirilmesini teşvik ederek burada Işid-Taliban zihniyetine uygun eğitimlerle çocuklarımızı faşizmin çete gücü haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Faşizmin “sivil” polisleri tarafından mesken edilen bu dernekte özellikle gençlere yönelik işbirlikçi – ajanlaştırma faaliyetleri yürütüldüğü, bizzat polisler tarafından faşizmin hizmetine sokulması için yoksul gençleri para vaadiyle ikna etmeye çalıştıkları, devrimcilere, ailelerine, yurtsever faaliyete dair işbirlikçilik, ihbarcılık yaptırmaya yöneldikleri paravan kontra bir dernektir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here