HBDH, İstanbul’da yol kesme eylemi gerçekleştirdi

0
204

HBDH, yaptığı yazılı açıklama ile İstanbul’da Kuzey Marmara Otoyolu Hasdal Kavşağı’nda yol kesme eylemi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Açıklamada, “Otoyolun her iki şeridi El yapımı bomba  ve havai fişeklerle kapatıldı. Kavşak kısmında bombalı pankart asıldı. Eylem alanına netleştiremediğimiz kişilerden ateş edilmesi üzerine ferdi silahlarla karşılık verildi kısa süreli çatışmadan sonra milislerimiz güvenli bir şekilde alandan çekilmiştir” denildi.

Aynı açıklamada devamla şu ifadeler yer aldı: “Bizler bu hamlemiz ile başta Kürdistan’da gerçeklesen faşist saldırılara ve Türkiye halklarına reva görülen bu faşizm dolu sistemi yıkacak ve özgür bir Kürdistan ve demokratik bir Türkiye yaratacağız. Faşist Erdoğan ve onun çeteleri özgürlük mücadelemiz ve Kürt özgürlük gerillasının direnişi karşısında o kadar yenik bir durumda ki o acizlik ile halkın her kesimine ve özelde öğrencilere saldırmakta tıpkı Gezi direnişinde olduğu gibi bu halkın çocuklarını medyada terörist ilan ederek teşhir etmektedir. Bizlere düşen faşizm karşısında gelişecek her türlü direnişe destek vererek mücadeleyi geliştirmektir.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here